[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
5976OCEŃ
3.9

Jak dbać o różne typy włosów?

Twoje włosy nie poddają się dyscyplinie i żyją własnym życiem? Im więcej wysiłku wkładasz w ich pielęgnację, tym marniej się odpłacają? Naucz się z nimi postępować. Podpowiadamy, jak dbać o włosy, by były zdrowe i błyszczące.

facet prze lustrem w łazience fot. g-stockstudio, 2015, shutterstock.com
1. Włosy cienkie

Jest ich sporo, ale wyglądają jak pierze – są cienkie i słabe, często się elektryzują. Po odżywkach do włosów bez spłukiwania (czytaj: bez marnowania czasu pod prysznicem) i środkach do stylizacji stają się jeszcze bardziej oklapnięte.

Twoja broń. Odwiedzaj swojego fryzjera co 3 tygodnie – im dłuższe włosy, tym wyglądają na słabsze. Używaj dobrych szamponów nawilżających do codziennego mycia i toników do wcierania w skórę głowy, które poprawiają krążenie i wzmacniają cebulki włosa.

REKLAMA

2. Włosy kręcone

Im częściej je myjesz i używasz suszarki do włosów, tym bardziej się kręcą. Wystarczy, że wejdziesz do zaparowanej łazienki, a już się puszą.

Twoja broń. Włosy kręcone są najczęściej suche, dlatego musisz im zapewnić odpowiedni poziom wilgoci. Używaj nawilżających szamponów i odżywek bez spłukiwania – one wyregulują skręt i zapobiegną puszeniu się. Jeżeli musisz używać suszarki, to ustaw ją na niezbyt gorący strumień powietrza. W trakcie suszenia przeczesuj włosy palcami, nie grzebieniem.

3. Włosy z łupieżem 

Albo używasz złego szamponu i przesuszyłeś skórę głowy, albo zaraziłeś się gdzieś drożdżakami lub grzybami. Tak czy siak, samo na pewno nie przejdzie.

Twoja broń. Jeżeli łupież jest drobny i suchy, prawdopodobnie wystarczy zmienić szampon. Jeżeli oddzielają Ci się większe płaty skóry, które sprawiają wrażenie tłustych, biegnij do apteki po Nizoral. Myj nim głowę przynajmniej przez tydzień, a potem zmień szampon na łagodniejszy.

4. Włosy niesforne

Każdy w inną stronę. Potraktowane żelem dają efekt latynoskiego kochanka, pozostawione same sobie – wyglądają niechlujnie.

Twoja broń. Zamiast odżywki użyj piwa. Po umyciu spłucz włosy letnią wodą. Jeśli tego nie zrobisz, będą sztywne i wyrzucą Cię z komunikacji miejskiej.

Jaki szampon wybrać?

1. Szampon przeciwłupieżowy

• Nizoral - to szampon leczniczy. Potraktuj go jako kurację.

• Head&Shoulders Classic – uspokoi skórę głowy, i zapobiegnie nawrotom łupieżu.

2. Szampon do włosów cienkich

• Lab Series - zawiera kompleks Rootplex5, który w widoczny sposób wzmacnia włosy. Tonik odżywia cebulki i nie obciąża włosów.

3. Szamapon do włosów kręconych

• Matrix – kontroluje skręt włosa, nawilża odżywia.

4. Szampon do włosów niesfornych

• Kerestase - jeżeli masz przesuszone włosy, potraktuj ten szampon jak kurację.

• L’oreal – nie jesteś przekonany do piwa? Ta pasta ma podobny efekt.

MH 06/12 

Produkty z kategorii: włosy znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kosmetyki do włosów męskich

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij