[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.0

Impreza w klubie - 4 rzeczy, na które musisz uważać

Jesteś facetem, pigułki gwałtu się nie boisz, więc myślisz, że w klubie jesteś bezpieczny. Błąd. Czyha tam na Ciebie paru podstępnych drani. Niekoniecznie „z miasta”.

bar piwko Shutterstock.com

1. Pisuar

Ok. 10% moczu po zderzeniu z ceramiką rozpyla się i osiada wokół niego. Jaki odsetek spada na Twoje buty, dżinsy i tego tam, sam wiesz, wolimy nie wiedzieć.

Broń się

Celuj w dół. Im bliżej odpływu trafisz, tym mniej kropelek się rozpyli. I unikaj suszarek. Jak wykazały badania na University of Westminster, suszarki na gorące powietrze powodują wzrost liczby bakterii nawet o 250%.

2. Kubełek z lodem

Nawet teoretycznie zdrowa woda z lodem może być niebezpieczna. „Kostki lodu mogą być źródłem zatruć pokarmowych” – twierdzi dr Susanne Surman-Lee z brytyjskiej Agencji Ochrony Zdrowia. Nie bez powodu – okazało się, że 44% próbek lodu ze zbadanych barów było skażonych niebezpiecznymi bakteriami.

Broń się

Tam, gdzie dostęp do czystej wody jest ograniczony, np. w egzotycznych krajach – lepiej zrezygnuj z lodu w drinkach. Możesz też postawić na domowy "bifor" - zaserwujesz sobie wyłącznie bezpieczne i uczciwe trunki, a przy odrobinie chęci poprawisz formę. Oto 4 przepisy na drinki do zadań specjalnych.

3. Szklanka

Testy przeprowadzone przez służby sanitarne w Nowym Jorku wykazały, że na szklance w jednym z tamtejszych barów znajdowało się aż 55 tys. bakterii. Niestety, nie tych probiotycznych.

Broń się

Przede wszystkim trzymaj się zasady: nowe piwo w nowej szklance. I nie wahaj się zaprotestować, gdy na brzegu szklanki, której jeszcze nie dotknąłeś ustami, znajdziesz ślady czyichś ust lub – co gorsza – szminki. Lepiej też więcej nie przychodź do tej knajpy.

4. Butelka

Wolisz piwo butelkowane? Jeżeli poczujesz, że zajeżdża nieco mysimi szczynami, być może węch Cię nie zawiódł. Skrzynki z piwem, przechowywane w piwnicach knajp, stanowią doskonałe miejsce dla szczurów szukających żywności.

Broń się

Zamawiając piwo w butelce, poproś o czystą szklankę. A jeśli to będzie za dużo dla obsługi, zmień knajpę. Dla dobrego piwa zdecydowanie warto. Oto 10 powodów, dla których warto czasem wychylić szklankę złocistego nektaru.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij