Hokeiści walczą o najlepszego wąsa… i o zdrowie mężczyzn

“Movember - czyli szlachetna rywalizacja o Hokejowy Wąs roku” – tak brzmi nazwa akcji Polskiej Hokej Ligi, której kulminacyjny moment przypadł na koniec listopada. Dziś wiemy już, kto został zwycięzcą konkursu na hokejowy wąs roku!

Hokejowy wąs mat. prasowe

Movember to międzynarodowy ruch, mający na celu zmianę podejścia mężczyzn do zdrowia intymnego. Zachęca panów do zapuszczenia wąsa, który ma prowokować do dyskusji. Dyskusji na temat raka jądra i raka prostaty, które co roku dotykają wielu mężczyzn. 

 Zachęta do diagnozowania raka jąder i prostaty

 – Facet z wąsem - to naturalny ambasador akcji Movember, zwycięzca i chwat! Wąs, niczym różowa wstążka stał się symbolem walki z rakiem – przekonują organizatorzy akcji, która od lat jest popularna w środowisku hokejowym. Wszak hokej kojarzony jest jako męski sport, a akcja zachęca do badań i diagnozowania raka jąder i prostaty. 

Walka o tytuł Hokejowego Wąsa Roku

W tym roku Polska Hokej Liga zachęciła kluby do wyznaczenia ambasadorów, którzy stanęli do wirtualnej rywalizacji o głosy kibiców. Poważny temat społeczny połączono z luźną formułą, aby zachęcić kibiców do zabawy. Nie mogą oni uczestniczyć w meczach na lodowisku, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Mają okazję zobaczyć inną twarz ulubionych zawodników, a przy okazji wesprzeć ich swoimi wirtualnymi głosami. 

Zdjęcia zawodników - ambasadorów akcji publikowane były w wydarzeniu na Facebooku. Tam można znaleźć też praktyczne informacje, jak mężczyzna powinien zadbać o swoje zdrowie intymne, dzięki partnerowi akcji - Fundacji Kapitan Światełko. Finał zabawy, w którym kibice oddają głos na swoich faworytów prowadzony był na specjalnej stronie WWW akcji hokejowywas.pl

W akcję włączyli się czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy, m. in.: Alexander Pettersson ze Szwecji, Miroslav Zatko ze Słowacji, Zackary Phillips z Kanady, czy wielokrotni reprezentanci Polski – Mikołaj Łopuski, Filip Komorski, Mateusz Bryk.

Jednego ambasadora z pewnością ciężko było wybrać w Tauron Podhale Nowy Targ czy GKS Tychy, gdzie wielu graczy zapuściło bujne wąsy.

Po głosowaniu kibiców tytuł Hokejowego Wąsa Roku przypadł Filipowi Komorskiemu z GKS-u Tychy. Oprócz tytułu wąsaty zawodnik otrzymał też nagrody rzeczowe od partnerów akcji. 

Filip Komorski Hokejowy wąsmat prasowe
Filip Komoroski - zwycięzca konkursu na Hokejowy Wąs

 Polski hokej odpowiedzialny społecznie

 – Chcemy, aby Polska Hokej Liga postrzegana była jako inicjator ciekawych akcji marketingowych, a także organizacja odpowiedzialna społecznie. Do tego potrzeba zaangażowania klubów, które już w poprzednich latach udowadniały, że potrafią zorganizować u siebie takie inicjatywy. Po raz pierwszy, ale nie ostatni, chcemy integrować nasze działania i osiągać wspólne cele – mówi Mirosław Minkina, prezes PHL i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Zbadaj się!

Nie chcesz się martwić na zapas?
Zobacz, jakie badania warto zrobić, by spać spokojnie.

Zobacz również:
REKLAMA