Gwiazdy, które miały przeszczep włosów w Turcji

Wszyscy są sławni… Wszyscy odnoszą sukcesy… I wszyscy mieli wykonany zabieg przeszczepu włosów. Wypadanie włosów dotyka wielu mężczyzn na całym świecie, także celebrytów. Dlatego nie ma powodów do wstydu, jeśli cierpisz na łysienie i chcesz uzyskać trwałe rozwiązanie w tej sytuacji. Czyli skorzystanie z takich możliwości jak przeszczep włosów w Turcji. To właśnie robią obecnie najsłynniejsi ludzie.

Meditravel fot. meditravel

Wraz z wiekiem mężczyźni doświadczają utraty włosów, a mianowicie łysienia typu męskiego. U niektórych mężczyzn łysienie może rozpocząć się nawet w wieku 20 lub 30 lat. Wypadanie włosów może być przyczyną obniżonej samooceny i gorszego samopoczucia, a nawet prowadzić do poczucia wstydu. Dlatego pamiętaj, nie jesteś sam.

Wielu znanych mężczyzn zaczęło z dumą mówić o swoim problemie z wypadaniem włosów jak David Beckham, Wayne Rooney i Mel Gibson. I każdy z nich wykonał zabieg przeszczepu włosów. Oczywiście warto pamiętać, że przeszczep włosów nie jest zarezerwowany wyłącznie dla celebrytów lub gwiazd.

Dzięki najnowocześniejszej technologii dostępnej w przystępnych cenach przeszczep włosów jest bardziej powszechny niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz tego, że jest bezbolesny, przeszczep włosów w Turcji oferuje trwałe rozwiązanie problemu łysienia.

Coraz więcej celebrytów mówi otwarcie i szczerze na temat wykonanego zabiegu przeszczepu włosów, dzięki temu niwelują piętno otaczające transplantację włosów w Turcji.

Dlaczego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród polskich gwiazd? Wybraliśmy cztery najlepsze przykłady i przeanalizowaliśmy ten rosnący trend, który rozpoczął się w ciągu ostatnich kilku lat. Przedstawimy efekty po zabiegu przeszczepu włosów w Turcji polskich celebrytów.

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, który stanowi trwałe i naturalne rozwiązanie dla osób, które cierpią na łysienie. Polega na przeszczepieniu zdrowych mieszków włosowych z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu głowy do obszarów biorczych, w których mieszek włosowy traci swoją aktywność metodami mikrochirurgicznymi.

Wypadanie włosów może nastąpić z powodu jednego lub więcej czynników. Czynniki genetyczne, nawyki żywieniowe, niedobór witamin, stosowanie niektórych leków, procesy chemioterapii, depresja, złe nawyki kosmetyczne i zaburzenia hormonalne to tylko niektóre z nich.

Z hormonalnego punktu widzenia ważną rolę w tym problemie odgrywa hormon DHT (Dihydrotestosteron), który, jak ustalono, jest wprost proporcjonalny do łysienia i przerzedzania włosów. Hormon DHT, który powstaje w wyniku połączenia testosteronu i enzymu alfa-reduktaza, może zacząć być wydzielany już od narodzin. Ważne jest, aby utrzymać go w równowadze, ponieważ jego wzrost lub spadek powoduje problemy.

Innymi słowy, gdy poziom tego hormonu, znanego również jako dihydrotestosteron, wzrasta, może powodować problemy, takie jak łysienie. Pobrane mieszki włosowe z miejsc dawczych są odporne na działanie hormonu DHT. Dzięki temu przeszczep włosów jest zabiegiem dającym trwałe efekty.

Wraz z dzisiejszą rozwijającą i zmieniającą się technologią odkryto metody, które dają znacznie szybsze, bezbolesne i pomyślne rezultaty w przeszczepie włosów.

Przeszczep włosów w Turcji jest zabiegiem chirurgicznym i powinien być wykonywany wyłącznie przez specjalistów posiadających doświadczenie w przeszczepach włosów. Ważne elementy, takie jak przestrzeganie przez klinikę standardów sterylizacji i higieny oraz posiadanie niezbędnych narzędzi i sprzętu chirurgicznego, to tylko niektóre z wymagań dla tego zabiegu.

Metody przeszczepu włosów stosowane w klinice w Turcji

Od przeszłości do teraźniejszości opracowywano różne metody przeszczepiania włosów. Efektywność wzrosła dzięki nowym technikom, które skracają czas rekonwalescencji, są mniej inwazyjne, zmniejszają ból, infekcje i powikłania. W klinice w Turcji, z którą współpracuje Meditravel, stosujemy najnowocześniejsze metody transplantacji włosów.

Nasi lekarze dobierają technikę przeszczepu włosów indywidualnie do pacjenta. Biorą pod uwagę jego czynniki genetyczne, oczekiwania oraz stan skóry głowy. Dzięki temu efekty przeszczepu włosów są naturalne i zadowalające. Jedno z pozostałych kryteriów wpływających na wybór metody dotyczy stopnia łysienia. Niezależnie od zastosowanej metody przeszczepu włosów w Turcji niezwykle ważne jest, aby zabieg wykonał specjalista od transplantacji włosów. Możesz być pewien, że nasz personel wykonuje zabieg w najdokładniejszy możliwy sposób.

Przeszczep włosów metodą FUE

Jest to jedna z najchętniej wybieranych i wykorzystywanych metod w transplantacji włosów. Przeszczep włosów metodą FUE to technika akceptowana na całym świecie, która została opracowana na początku lat 90.

Technika przeszczepu włosów FUE odnosi się do zabiegu ekstrakcji pojedynczych mieszków włosowych i umieszczania ich w okolicy biorczej, czyli miejsc objętych łysieniem. W przeszczepie włosów metodą FUE nie ma potrzeby przeprowadzenia nacięcia na głowie i tworzenia jakichkolwiek widocznych blizn. Podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie używa się skalpela i nie zakłada się szwów na skórze głowy. Po pobraniu odpowiedniej ilości graftów z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu głowy umieszcza się je w miejscach biorczych, otwierając małe kanaliki.

Zabieg trwa średnio od 4 do 8 godzin, a w jednej sesji można przeszczepić aż 5000 graftów, w zależności od możliwości dawczych. Przed operacją włosy pacjenta należy ogolić. Grafty pobierane są z obszaru dawczego za pomocą specjalnego urządzenia. W porównaniu z innymi technikami proces gojenia jest o wiele krótszy i bezbolesny, dzięki temu pacjent może wrócić do lekkiej pracy biurowej już po kilku dniach od zabiegu.

Wymieńmy zalety przeszczepu włosów metodą FUE:

 • Proces gojenia przebiega szybko.
 • Nie pozostawia widocznych blizn.
 • Jest mało inwazyjny.
 • Można przeszczepić aż 5000 graftów.
 • Nie powoduje infekcji.
 • Zapewnia trwały i naturalny wygląd.
 • W trakcie i po operacji komfort pacjenta jest wyższy niż w przypadku starszej metody przeszczepu włosów FUT.
 • Wysokie bezpieczeństwo.

Przeszczep włosów metodą DHI

Przeszczep włosów metodą DHI czyli Direct Hair Transplant ma wspólne punkty z metodą FUE. Zabieg wykonuje się podobnie, jak przeszczep włosów FUE w fazie ekstrakcji mieszków włosowych. Natomiast w metodzie DHI do implantacji stosuje się implantator zwany „piórem choi”. W metodzie przeszczepu włosów DHI nie ma konieczności golenia obszaru biorczego, czyli miejsca objętego łysieniem. Z tego powodu jest to metoda często preferowana przez kobiety.

Pióro Choi z jednej strony otwiera kanały w miejscach, w których będzie wykonywany przeszczep, z drugiej strony umieszcza grafty w tych kanałach.

Osoby cierpiące na łysienie częściowe lub posiadające zakola, są najlepszymi kandydatami do przeszczepu włosów metodą DHI.

Wymieńmy zalety przeszczepu włosów metodą DHI:

 • Czas rekonwalescencji przebiega szybciej niż w metodzie FUE.
 • Brak konieczności golenia całej głowy.
 • Daje całkowitą gwarancję braku blizn.
 • Zapewnia bardzo naturalny wygląd.
 • Jest bezpieczny.
 • Zapewnia lepszą kontrolę kierunkiem i kątem wzrost włosów.

Gwiazdy:

Adam Bień

Wokalista, producent, kompozytor własnych tekstów. Doceniany i zatrudniany w branży przez wielu uznanych artystów w Polsce i za granicą.

Zdecydował się na przeszczep włosów w Turcji wraz z Meditravel w maju 2019 roku.

Meditravelfot. meditravel

Rafał Collins

Polski przedsiębiorca i prezenter telewizyjny, a także działacz społeczny. Prowadzi autorski program „Odjazdowe bryki braci Collins” na kanale TVN Turbo. Rafał Collins wraz z bratem brali także udział w programie telewizyjnym American Express.

Rafał Collins przeszedł przeszczep włosów brody w Turcji w grudniu 2021 roku.

Meditravelfot. meditravel

Krzysztof Świst

Jest barberem, dietetykiem oraz trenerem. Znany jest widzom z 3 edycji programu Hotel Paradise. Wraz z Meditravel wykonał przeszczep włosów i brody w Turcji podczas jednego zabiegu w listopadzie 2021 roku.

Meditravelfot. materiały prasowe

Paweł Chudziński

Jest jednym z najpopularniejszych polskich tiktokerów. Jego profil obserwuje obecnie 1,3 miliona użytkowników. @pizzapawel wykonał przeszczep włosów w Turcji we wrześniu 2021 roku.

Meditravelfot. meditravel

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Stambuł, jak i cała Turcja stały się światową stolicą przeszczepu włosów. Jest to kraj często preferowany ze względu na nagradzanych i szanowanych na arenie międzynarodowej lekarzy. Ponadto, ze względu na popularność przeszczepów włosów w Turcji tureccy chirurdzy mają kompetencje w radzeniu sobie z różnymi rodzajami włosów.

Jednym z takich lekarzy jest znany prof. nadzw. dr hab. Soner Tatlidede spec. Ds. przeszczepu włosów w Turcji. Przeszczepy włosów w Turcji są wyjątkowo tanie, nawet do 75%. Wynika to głównie z dużej ilości konkurencyjnych klinik w Turcji. Jednocześnie mając do wyboru, doświadczony i wysoce wykwalifikowany personel medyczny, oraz zachowanie świetnych rezultatów przeszczepów włosów.

W Meditravel od momentu podjęcia przez Ciebie decyzji o operacji przeszczepu włosów w Turcji służymy Ci wsparciem. To nie jest tylko operacja zdrowotna, ale także podróż po pewność siebie.

W tym miejscu zalecamy zapoznanie się z naszymi pakietami przeszczepów włosów w Turcji. Zapewniamy przyjemne spędzenie czasu w samym sercu Stambułu, który jest popularnym celem podróży turystycznej docenionej przez cały świat. Meditravel oferuje 5-gwiazdkowe luksusowe zabiegi w najlepszych cenach, bezpłatne konsultacje online i pakiety all-Inclusive obejmujące zakwaterowanie i transfery bez ukrytych kosztów, loty, tłumacza języka polskiego, leki oraz kosmetyki po zabiegu.

W Meditravel nasi Pacjenci bardzo często łączą przeszczep włosów w Turcji z innymi operacjami plastycznymi, które znajdują się w naszej ofercie.

Operacja nosa i liposukcja to kolejne dwa zabiegi medycyny estetycznej, które są bardzo popularne w Turcji wśród celebrytów i gwiazd.

Operacja nosa w Turcji, zwana także rynoplastyką jest najczęściej wykonywaną operacją plastyczną zaraz po przeszczepie włosów w Turcji i operacji piersi. Plastyka nosa jest rozwiązaniem nie tylko problemu estetycznego, ale również kłopotów z oddychaniem.

Kształt i wielkość nosa mają znaczący wpływ na całościowy wygląd i wyraz twarzy. Odchylenia od normy pod względem kształtu i wielkości powodują problemy nie tylko natury estetycznej, ale często również funkcjonalnej spowodowanej np. krzywą przegrodą. Rynoplastykę wykonuje się nie tylko ze względu na wady wrodzone, ale także ze względu na doznane urazy. Aby osiągnąć dobry rezultat operacji, czasem konieczna jest współpraca laryngologa i chirurga plastycznego.

Liposukcja lub też odsysanie tłuszczu to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu można zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowej i w ten sposób wymodelować sylwetkę oraz polepszyć wygląd praktycznie każdej części ciała.

W naszej klinice wykonujemy liposukcję brzucha, ud, boków, podbródka, jak również ramion, pośladków, łydek, kolan czy wzgórka Wenery.

Wykonujemy szerokie spektrum liposukcji: od liposukcji wibracyjnej microair przez liposukcję wodną WAL BODY JET (water assisted liposuction) i Apolex.

Wybierasz nas, ponieważ oferujemy:

 • Niskie ceny All Inclusive – organizacja całego wyjazdu. Transfery, lot, wszystkie materiały informacyjne, znieczulenie, specjalne, leki, kosmetyki, analizy krwi, pobyt w klinice, w tym zakwaterowanie w hotelu na dany okres ze śniadaniem, badania kontrolne.
 • Ultranowoczesny i certyfikowany sprzęt najwyższej jakości. Kliniki dysponują wyjątkowo komfortowo wyposażonymi salami operacyjnymi i pooperacyjnymi dla pacjentów.
 • Współpracę z najlepszym personelem zajmującym się przeszczepami włosów w Turcji, z wieloletnim doświadczeniem i uznaniem międzynarodowych stowarzyszeń zawodowych.
 • Szpital posiada certyfikat tureckiego Ministerstwa Zdrowia, o wysokich standardach pracy i higieny. Lekarze są członkami wielu tureckich i międzynarodowych stowarzyszeń medycznych.
 • Termin zabiegu umawiasz telefonicznie lub poprzez formularz znajdujący się na stronie Meditravel, a za zabieg płacisz na miejscu przed zabiegiem.
 • Pomoc 24/7 w razie potrzeby, uprzejmość i wyjątkowa dbałość o Twój komfort podczas pobytu w klinice.