[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Gry komputerowe: trening zdrowia

Gry komputerowe podobno mają fatalny wpływ na zdrowie. Podobno. W rzeczywistości, jeśli grasz z głową, Twoje zdrowie może na tym zyskać. Gotowy? Start! 

Gry komputerowe Teraz już wiesz, co odpowiedzieć, gdy ktoś zarzuci Ci, że znowu grasz w te "głupie gry". (fot. shutterstock.com)
W autobusie

Nawet proste gierki na telefon mają swoje zalety. Badacze z East Carolina University odkryli, że 30 minut grania w łatwe gierki typu „Candy Crush Saga” zmniejszają ryzyko depresji i redukują poziom lęku. Jednak najpierw ustaw w telefonie timer. Ukończenie każdego etapu uruchamia ośrodek nagrody w mózgu i chcesz to poczuć jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze... To już droga do uzależnienia. I przegapienia przystanku.

REKLAMA

Headshot!

Jak donosi pismo „Vision Research”, jeśli grasz regularnie, ale nie przesadzasz, tzn. nie przekraczasz dawki 5 godzin tygodniowo, zyskują na tym trzy obszary Twojego mózgu: płat ciemieniowy, płat czołowy oraz przednia część zakrętu obręczy, co sprawia, że potrafisz się lepiej skoncentrować, lepiej planować, oceniać działania i podejmować decyzje.

Mieszaj

W życiu dobrze zbilansowana może być nie tylko dieta. Pismo „Molecular Psychiatry” donosi, że platformówki, jak słynny „Mario”, poprawiają orientację przestrzenną, planowanie i pamięć krótkotrwałą. Z kolei „Tetris” zmniejsza uczucie głodu – zarówno tego zwykłego, jak i narkotykowego. Układanie spadających klocków łagodzi też objawy stresu pourazowego.

Dawka i czas

Traktuj gry jak wino. Trzeba ich kosztować, a nie gasić nimi pragnienie. Wg psychologów idealną dawką jest lampka GTA o pojemności 40 minut, i raczej nie bezpośrednio przed snem. No i lepiej nie mieszaj tych dwóch przyjemności. Emocje w walce mogą sprawić, że poleje się nie tylko wirtualna krew, ale i realne wino. Na dywan lub, co gorsza, na klawiaturę.

Trening oka

Wbrew temu, co mówili Ci rodzice, gry wideo mogą korzystnie wpływać na wzrok. Uczeni z Rochester University odkryli, że zapaleni gracze, grający w FPS-y pięć godzin tygodniowo, lepiej radzili sobie z wychwytywaniem szczegółów z chaotycznego tła i rozróżniali więcej odcieni szarości. Podziękuj „Call of Duty”, gdy następnym razem będziesz musiał jechać autem we mgle. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij