[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Gry komputerowe - 5 korzyści dla zdrowia

Gry komputerowe podobno mają fatalny wpływ na zdrowie. Podobno. W rzeczywistości, jeśli grasz z głową, Twoje zdrowie może na tym zyskać.

Gry PC, gry na konsole Od teraz będziesz miał kilka argumentów, gdy dziewczyna znów zarzuci Ci "granie w głupie gry".

1. Trening oka

Wbrew temu, co mówili Ci rodzice, gry wideo mogą korzystnie wpływać na wzrok. Uczeni z Rochester University odkryli, że zapaleni gracze, grający w FPS-y pięć godzin tygodniowo, lepiej radzili sobie z wychwytywaniem szczegółów z chaotycznego tła i rozróżniali więcej odcieni szarości. Podziękuj "Call of Duty", gdy następnym razem będziesz musiał jechać autem we mgle. 

2. Headshot!

Jak donosi pismo "Vision Research", jeśli grasz regularnie, ale nie przesadzasz, tzn. nie przekraczasz dawki 5 godzin tygodniowo, zyskują na tym trzy obszary Twojego mózgu: płat ciemieniowy, płat czołowy oraz przednia część zakrętu obręczy, co sprawia, że potrafisz się lepiej skoncentrować, lepiej planować, oceniać działania i podejmować decyzje. 

NAUKA A GRY: Czy strzelanki są niebezpieczne?

3. Dawka i czas

Traktuj gry jak wino. Trzeba ich kosztować, a nie gasić nimi pragnienie. Wg psychologów idealną dawką jest lampka GTA o pojemności 40 minut, i raczej nie bezpośrednio przed snem. No i lepiej nie mieszaj tych dwóch przyjemności. Emocje w walce mogą sprawić, że poleje się nie tylko wirtualna krew, ale i realne wino. Na dywan lub, co gorsza, na klawiaturę.

4. W autobusie

Nawet proste gierki na telefon mają swoje zalety. Badacze z East Carolina University odkryli, że 30 minut grania w łatwe gierki typu "Candy Crush Saga" zmniejszają ryzyko depresji i redukują poziom lęku. Jednak najpierw ustaw w telefonie timer.

Ukończenie każdego etapu uruchamia ośrodek nagrody w mózgu i chcesz to poczuć jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze... To już droga do uzależnienia. I przegapienia przystanku.

5. Mieszaj

W życiu dobrze zbilansowana może być nie tylko dieta. Pismo "Molecular Psychiatry" donosi, że platformówki, jak słynny "Mario", poprawiają orientację przestrzenną, planowanie i pamięć krótkotrwałą. Z kolei "Tetris" zmniejsza uczucie głodu – zarówno tego zwykłego, jak i narkotykowego. Układanie spadających klocków łagodzi też objawy stresu pourazowego. 

REKLAMA
 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij