[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Forma umysłowa - 6 patentów na lepszą pracę mózgu

Zapomnij o testach IQ dostępnych w sieci. Prawdziwa inteligencja przejawia się w tym, jak szybko – w razie potrzeby – potrafisz skorzystać z zasobów umysłu. Sprawdź, jak w prosty i szybki sposób możesz podnieść sprawność swojego umysłu.

forma mózgu, IQ, lepsze myślenie Jeśli na ćwiczenia mózgu poświęcisz choć 1/10 czasu, jaki spędzasz na siłce, Mensa Polska może szykować się na rządy nowego prezesa.

1. Pij sok pomarańczowy

„Praca umysłowa sprawia, że w Twoim mózgu pojawia się mnóstwo wolnych rodników, które, mówiąc w dużym skrócie, blokują dostęp do pewnych części szarej materii” – mówi biochemik Calvin Davies. Przetrzyj mózgowe szlaki szklanką świeżego soku z pomarańczy i marchwi, który zawiera wit. A i C – skuteczne wymiatacze wolnych rodników.

2. Pogadaj z kolegą

Nawet pięciominutowa rozmowa z inteligentnym kolegą wystarczy, aby podnieść Twoją umysłową sprawność. Szczególnie jest to przydatne podczas popołudniowego spadku energii. Jak czytamy w „Social Psychology and Personality Science”, taka błyskotliwa wymiana myśli poprawi Ci zwłaszcza zdolność podejmowania szybkich decyzji.

REKLAMA

3. Zjedz sushi na lunch

Zamów na lunch sushi: Twój mózg potrzebuje jodu zawartego w morskich rybach i wodorostach. Badania wykazały, że istnieje związek między poziomem jodu w organizmie a inteligencją. Nie lubisz sushi? Sięgnij po suplement z wyciągiem z alg morskich (np. Kelp).

DLA BYSTRZAKÓW: Popraw swoją kreatywność

4. Graj w strzelanki

Badacze z Rochester University odkryli, że regularne granie w strzelanki typu FPS pozytywnie wpływa na naszą wyobraźnię przestrzenną, która z kolei jest istotnym składnikiem inteligencji ogólnej. Tylko uwaga – nie rób tego w godzinach pracy.

5. Na śniadanie - jajko na miękko i bawarka

Zapamiętaj to słowo – fosfolipidy. Znajdziesz je w żółtkach jaj i w mleku. Aż 25% suchej masy mózgu składa się z fosfolipidów, które odgrywają kluczową rolę w przewodzeniu bodźców nerwowych, czyli sprawności umysłu, a zwłaszcza pamięci. Na śniadanie zaserwuj sobie jajko na miękko i herbatę z mlekiem.

6. Zmień prasę

Jeżeli czytasz wyłącznie swoją ulubioną gazetę albo stronę internetową, pora na zmiany. Naukowcy z Vanderbilt University wykazali, że warto co najmniej raz w miesiącu zmieniać źródła informacji, po które sięgamy. Może to podwyższyć nasze wyniki w testach inteligencji nawet o 3 punkty.

MH 06/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij