[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Festiwal KultURO leczy sztuką, oswaja nauką i łamie urologiczne tabu

W dniach 22-29 września Festiwal KultURO już po raz 3. połączy badania naukowe i profilaktykę zdrowotną ze sztuką. Najlepsi specjaliści w dziedzinach urologii, geriatrii i medycyny rodzinnej przemówią jednym głosem w trakcie konferencji naukowej. 

KultURO
W ramach Dni Otwartych Kliniki Urologii CM UJ na pacjentów czekają bezpłatne badania, a na deser, podczas koncertu „EndoPower i Przyjaciele”, obok żywiołowych profesorów urologii zagrają gwiazdy - Olek Klepacz i Janusz Grzywacz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. 

Festiwal KultURO to w tym roku już nie tylko urologia, ale medycyna rozumiana znaczenie szerzej. Lekarze innych specjalizacji włączają się w festiwal nie tylko merytorycznie, ale też muzycznie – do Krakowa przyjedzie zespół, w którego składzie są dwaj chirurdzy, ortopeda traumatolog i traumatolog z kliniki w Wolfenbuettel.

REKLAMA

Co więcej, krakowskie wydarzenie zainauguruje tegoroczny Międzynarodowy Tydzień Urologii (Urology Week), a gościnny wykład wygłosi profesor z Uniwersytetu Stambulskiego. Okazuje się więc, że Festiwal KultURO z kameralnego koncertu w 2015 roku rozwinął się do dużego, międzynarodowego wydarzenia podejmującego jakże ważną problematykę chorób, które występują w starzejących się społeczeństwach.

Od trzech lat przyświeca nam ta sama idea - festiwal KultURO zwraca uwagę na profilaktykę z pomocą sztuki muzycznej i malarskiej. W tym roku line-up festiwalowego koncertu jest imponujący, bo nasze zaproszenie przyjęły gwiazdy polskiej sceny muzycznej – mówi prof.Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego i pomysłodawca Festiwalu KultURO, który w wolnym czasie jest gitarzystą zespołu EndoPower.

22 września w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca, w ramach koncertu „EndoPower i przyjaciele”, zagrają znany z Formacji Nieżywych SchabuffOlek Klepacz (z zespołem OZD), a także Janusz Grzywacz, założyciel legendarnego Laboratorium. Wcześniej na scenie pojawią się Pro.k (dawniej Prokoncepcja), Frei Warschau, Kurtyna Siemiradzkiego i MIXTAPE z Niemiec.

Gospodarze wieczoru, czyli występujący pod szyldem EndoPower rockmani-profesorowie urologii, zaskoczą publiczność nowymi utworami, do których teksty napisali Jacek Cygan i Rafał Bryndal. Wieczór uświetni wystawa prac urologa-artysty Tomasza Wiatra.

W bogatym programie festiwalu ważne miejsce zajmuje profilaktyka. W dniach 25-29 września organizatorzy zapraszają na bezpłatne badania w ramach Dni Otwartych Katedry i Kliniki Urologii CM UJ w Krakowie. W zeszłym roku, w podobnej akcji, tylko jednego dnia udało się przebadać niemal 100 osób. Wynik był piorunujący:

Spośród setki pacjentów aż u 15 osób wykryliśmy zmiany nowotworowe. Ten wynik obrazuje, jak wielka jest potrzeba badań profilaktycznych – komentuje profesor Chłosta.

22 września odbędzie się też III Jagielloński Dzień Urologii, Geriatrii i Medycyny Rodzinnej. Po raz pierwszy najlepsi naukowcy odpowiadający za trzy odrębne specjalizacje: urologię, geriatrię i medycynę rodzinną, poprowadzą wspólne wykłady kierowane zarówno do lekarzy jak i pacjentów.

Festiwal KultURO zainauguruje tegoroczny Międzynarodowy Tydzień Urologii (Urology Week) - cykl imprez odbywających się na całym świecie i promujących profilaktykę urologiczną, który w tym roku przypada na dni 25-29 września.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu KultURO jest bezpłatny. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij