[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Erekcja: jak to działa?

Kiedy mężczyzna widzi atrakcyjną kobietę, zachodzi w nim prawdziwie magiczny proces. Ciało zamienia się w stal. Prof. Dariusz Paduch, urolog i seksuolog z Weill Cornell Medical College, wyjaśnia, jak to się dzieje, że tak ochoczo reagujemy na kobiece wdzięki. 

Płodność fot. shutterstock.com
1. Twoje kresomózgowie głosuje na tak

W momencie kiedy przed Twoimi oczami pojawia się jej skąpo odziane ciało, miliony receptorów rejestrują ten obraz i wysyłają go do kresomózgowia, kluczowego dla percepcji i emocji obszaru mózgu. Kiedy obraz tam dotrze, Twój mózg automatycznie ocenia Twoje szanse na erotyczne zbliżenie. 

2. Dopamina naciska przycisk pożądania

Mózg odpowiada na impuls z kresomózgowia i wydziela dopaminę - neuroprzekaźnik odpowiedzialny za pożądanie. Ale jeśli jesteś zestresowany, może spotkać Cię biochemiczny zimny prysznic: Twoje nadnercza wydzielą hormony stresu, które stłumią efekt dopaminy.

3. Pada rozkaz „powstań!”

Dzięki dopaminie sygnał jest przesyłany w dół rdzenia kręgowego i dalej aż do penisa. Tutaj, w kwaterze głównej erekcji, nerwy rejestrują ten sygnał i wydzielają acetylocholinę, która zmusza naczynia krwionośne do pompowania tlenku azotu. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Penis, wzwód, erekcja fot. shutterstock.com
4. Krew uderza do głowy

Penis zbudowany jest z dwóch komór wypełnionych gąbczastą tkanką. Tlenek azotu rozluźnia tę tkankę i rozszerza naczynia krwionośne dostarczające krew do ciał jamistych. Krew napływa ponad osiem razy szybciej niż normalnie, czego efektem jest robiące wrażenie i zaprzeczające grawitacji przekrwienie.

5. Mięczak zamienia się w twardziela

W miarę jak ciała jamiste rozszerzają się, napierają na okoliczne żyły, dzięki czemu krew nie odpływa z penisa. Twój narząd może pomieścić ćwierć kubka krwi. Oczywiście pozbawisz się tego nadmiaru, gdy pani zniknie z pola widzenia lub gdy się zbliży dużo, dużo bardziej i osiągniesz orgazm

 

MH 01/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij