[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Emotikony a kariera [News MH]

Czy wiesz, że używając niewinnych emotikonek, możesz zaszkodzić swojej karierze?

emotikony, kariera, pieniądze Uśmiech pomaga w karierze, ale prawdziwy uśmiech.
Być może nie jesteś facetem, który ma w zwyczaju wyrażać swoje przemyślane opinie w formie podniesionego kciuka albo śmieszków. Być może nawet uważasz, że jest to dobre dla nastolatek, podobnie jak Snapchat. Ale jednak większość z nas całkiem machinalnie używa ikonki uśmiechu :-), aby nieco złagodzić wymowę krytycznej uwagi albo odmowy. Nawet w korespondencji biurowej.

Przeczytaj też: 16 kroków do zawodowego sukcesu

REKLAMA

Okazuje się, że to błąd. Nowe badania, opublikowane w magazynie „Social Psychological and PersonalityScience”, wskazują, że używanie ikonek powoduje, że adresaci odbierają nas jako mniej kompetentnych. W badaniach okazało się, że ten nasz sposób na ocieplenie sztywnej wymowy listu kompletnie się nie sprawdza.

Jeżeli chcesz uchodzić za kompetentnego profesjonalistę, to musisz się starać komunikować językiem bardziej formalnym. W mowie też. Chyba że stawiasz na bycie tym sympatycznym, co ma swoje zalety, ale nie gwarantuje awansu.  

Jak się uczyć

18 – tyle minut wynosi optymalny czas nauki. Potem zrób przerwę 4 minuty i znowu zakuwaj przez 18 minut.

Drobne nawyki na wyższe IQ

Ćwicz oczy

Wystarczy przez 1 minutę dziennie wodzić oczyma od prawej do lewej, by mózg usprawnił zdolność zapamiętywania.

Przegryzaj

Badania pokazują, że ludzie o wysokim IQ mają więcej cynku w organizmie. Pestki dyni zawierają go mnóstwo.

Używaj nici dentystycznych

Naukowcy wykazali, że paradontoza może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera.  

Wstawaj!

Nie odpoczywaj na siedząco, bo mózg Ci się skurczy. Serio. Nowe badania opublikowane na „PLOS One” dowodzą, że długie przebywanie w pozycji siedzącej powoduje negatywne zmiany w mózgu w obszarze odpowiedzialnym za tworzenie nowych śladów pamięciowych. Dwie godziny na siłce w tygodniu nie wystarczą. Naukowcy zalecają 2 godziny dziennie chodzenia. Czyli kup sobie psa i staraj się chodzić do pracy na piechotę.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij