Emotikony a kariera [News MH]

Czy wiesz, że używając niewinnych emotikonek, możesz zaszkodzić swojej karierze?

emotikony, kariera, pieniądze Shutterstock.com
Uśmiech pomaga w karierze, ale prawdziwy uśmiech.

Być może nie jesteś facetem, który ma w zwyczaju wyrażać swoje przemyślane opinie w formie podniesionego kciuka albo śmieszków. Być może nawet uważasz, że jest to dobre dla nastolatek, podobnie jak Snapchat. Ale jednak większość z nas całkiem machinalnie używa ikonki uśmiechu :-), aby nieco złagodzić wymowę krytycznej uwagi albo odmowy. Nawet w korespondencji biurowej.

Przeczytaj też: 16 kroków do zawodowego sukcesu

Okazuje się, że to błąd. Nowe badania, opublikowane w magazynie „Social Psychological and PersonalityScience”, wskazują, że używanie ikonek powoduje, że adresaci odbierają nas jako mniej kompetentnych. W badaniach okazało się, że ten nasz sposób na ocieplenie sztywnej wymowy listu kompletnie się nie sprawdza.

Jeżeli chcesz uchodzić za kompetentnego profesjonalistę, to musisz się starać komunikować językiem bardziej formalnym. W mowie też. Chyba że stawiasz na bycie tym sympatycznym, co ma swoje zalety, ale nie gwarantuje awansu.  

SPRAWDŹ TEŻ: Jak napisać list miłosny bez emotek. To możliwe.

Jak się szybko uczyć

18 – tyle minut wynosi optymalny czas nauki. Potem zrób przerwę 4 minuty i znowu zakuwaj przez 18 minut.

Drobne nawyki na wyższe IQ

Ćwicz oczy

Wystarczy przez 1 minutę dziennie wodzić oczyma od prawej do lewej, by mózg usprawnił zdolność zapamiętywania.

Przegryzaj

Badania pokazują, że ludzie o wysokim IQ mają więcej cynku w organizmie. Pestki dyni zawierają go mnóstwo.

Używaj nici dentystycznych

Naukowcy wykazali, że paradontoza może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera.  

Wstawaj!

Nie odpoczywaj na siedząco, bo mózg Ci się skurczy. Serio. Nowe badania opublikowane na „PLOS One” dowodzą, że długie przebywanie w pozycji siedzącej powoduje negatywne zmiany w mózgu w obszarze odpowiedzialnym za tworzenie nowych śladów pamięciowych. Dwie godziny na siłce w tygodniu nie wystarczą. Naukowcy zalecają 2 godziny dziennie chodzenia. Czyli kup sobie psa i staraj się chodzić do pracy na piechotę.

Zobacz również:
REKLAMA