[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Egzotyczne sposoby na kaca

Syndrom dnia wczorajszego dotyka każdego, kto nadużył alkoholu, niezależnie od płci, wieku czy kraju, z którego pochodzi. Sprawdzamy więc, jakimi metodami walczy się z kacem zagranicą - może zagraniczne patenty są skuteczniejsze niż te popularne nad Wisłą?

kac fot. Akos Nagy, 2015, shutterstock.com
1. Anglia

Anglicy uważają, że pożywne śniadanie – czyli smażone jajka na bekonie – to podstawa.

Czy to działa? Poniekąd. Aminokwas zawarty w jajkach przeciwdziała toksycznym skutkom działania aldehydu octowego, odpowiedzialnego za nieprzyjemne doznania. Ale generalnie specjaliści odradzają ciężkie, smażone jedzenie na zmacerowany żołądek.

2. Hiszpania

Pierś z indyka po madrycku – czyli gotowany na parze filet z pomarańczą i oliwkami.

Czy to działa? Jasne. To świetne źródło witaminy C oraz magnezu, potasu, wapnia i kwasu foliowego.

REKLAMA

3. Tajlandia

Gdy zabalujesz w towarzystwie Tajów, nie zdziw się, jak dostaniesz na śniadanie „jaja zięcia”, czyli jajko na twardo polane sosem chili.

Czy to działa? Piekielnie ostra papryczka działa jak energetyczny kopniak dla całego zmaltretowanego organizmu. Jak jajka – patrz wyżej.

4. Boliwia

Jeżeli gospodarze chcą Cię wyjątkowo serdecznie ugościć po przehulanej nocy, możesz znaleźć na swoim talerzu dziwne, gumiaste coś. To jądra i penis byka. Wierzy się tam, że to panaceum na wszystkie niedomagania, łącznie z kacem.

Czy to działa? Nic nam na ten temat nie wiadomo, ale wiara czyni cuda.

5. Ekwador

Mogą Ci tam zaserwować odmianę kaszanki, czyli caldo de manguera – to nafaszerowane ryżem świńskie wnętrzności polane krwią. Brzmi obrzydliwie?

Czy to działa? Żeby nie obrazić gościnnych gospodarzy, powiemy, że krew może uzupełnić kacowe niedobory witamin i minerałów.

6. Starożytny Rzym

Lubiący biesiady starożytni generalnie unikali kaca, prowokując wymioty. Ale jeżeli już się zdarzyło, wymyślili coś dziwacznego – otóż jedli smażone na głębokim tłuszczu kanarki.

Czy to działa? Nie.

7. Stany Zjednoczone

Dr Jason Burke prowadzi w Las Vegas poradnię Hangover Heaven (Niebo dla skacowanych). Podstawowa kuracja kosztuje 99 dolarów. Pacjent dostaje litr substancji nawadniającej oraz koktajl leków: zofran na nudności, toradol na ból głowy i mieszankę witamin i antyoksydantów. No proszę, a jego przodkowie – kowboje – leczyli kaca herbatką z odchodów królika. Serio.

Czy to działa? Chemia – tak. Herbatka jest w fazie eksperymentów.

MH 01/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij