Egzotyczne sposoby na kaca

Syndrom dnia wczorajszego dotyka każdego, kto nadużył alkoholu, niezależnie od płci, wieku czy kraju, z którego pochodzi. Sprawdzamy więc, jakimi metodami walczy się z kacem zagranicą - może zagraniczne patenty są skuteczniejsze niż te popularne nad Wisłą?

kac Akos Nagy, shutterstock.com
fot. Akos Nagy, 2015, shutterstock.com

1. Anglia

REKLAMA

Anglicy uważają, że pożywne śniadanie – czyli smażone jajka na bekonie – to podstawa.

Czy to działa? Poniekąd. Aminokwas zawarty w jajkach przeciwdziała toksycznym skutkom działania aldehydu octowego, odpowiedzialnego za nieprzyjemne doznania. Ale generalnie specjaliści odradzają ciężkie, smażone jedzenie na zmacerowany żołądek.

2. Hiszpania

Pierś z indyka po madrycku – czyli gotowany na parze filet z pomarańczą i oliwkami.

Czy to działa? Jasne. To świetne źródło witaminy C oraz magnezu, potasu, wapnia i kwasu foliowego.

3. Tajlandia

Gdy zabalujesz w towarzystwie Tajów, nie zdziw się, jak dostaniesz na śniadanie „jaja zięcia”, czyli jajko na twardo polane sosem chili.

Czy to działa? Piekielnie ostra papryczka działa jak energetyczny kopniak dla całego zmaltretowanego organizmu. Jak jajka – patrz wyżej.

4. Boliwia

Jeżeli gospodarze chcą Cię wyjątkowo serdecznie ugościć po przehulanej nocy, możesz znaleźć na swoim talerzu dziwne, gumiaste coś. To jądra i penis byka. Wierzy się tam, że to panaceum na wszystkie niedomagania, łącznie z kacem.

Czy to działa? Nic nam na ten temat nie wiadomo, ale wiara czyni cuda.

5. Ekwador

Mogą Ci tam zaserwować odmianę kaszanki, czyli caldo de manguera – to nafaszerowane ryżem świńskie wnętrzności polane krwią. Brzmi obrzydliwie?

Czy to działa? Żeby nie obrazić gościnnych gospodarzy, powiemy, że krew może uzupełnić kacowe niedobory witamin i minerałów.

6. Starożytny Rzym

Lubiący biesiady starożytni generalnie unikali kaca, prowokując wymioty. Ale jeżeli już się zdarzyło, wymyślili coś dziwacznego – otóż jedli smażone na głębokim tłuszczu kanarki.

Czy to działa? Nie.

7. Stany Zjednoczone

Dr Jason Burke prowadzi w Las Vegas poradnię Hangover Heaven (Niebo dla skacowanych). Podstawowa kuracja kosztuje 99 dolarów. Pacjent dostaje litr substancji nawadniającej oraz koktajl leków: zofran na nudności, toradol na ból głowy i mieszankę witamin i antyoksydantów. No proszę, a jego przodkowie – kowboje – leczyli kaca herbatką z odchodów królika. Serio.

Czy to działa? Chemia – tak. Herbatka jest w fazie eksperymentów.

MH 01/14

REKLAMA