[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Drobne dolegliwości zdrowotne: jak się ich pozbyć

Drobne dolegliwości zdrowotne jak afty czy ból brzucha pozwalają Ci normalnie żyć, ale nie pozwalają o sobie zapomnieć. Na szczęście łatwo sobie z nimi poradzić. Zobacz, co zrobić, gdy jedna z nich postanowi pojawić się na horyzoncie.

Drobne dolegliwości zdrowotne Przyczyną zarówno tych drobnych, jak i tych poważniejszych dolegliwości zazwyczaj są złe nawyki.
1. Objaw: afty w ustach

Podejrzany: pasta do zębów

REKLAMA

Konkretnie zaś jeden z jej składników – laurylosiarczan sodu (SLS lub SDS), który zmienia skład flory bakteryjnej w ustach, co z kolei sprzyja powstawaniu owrzodzenia błony śluzowej.

Obrona: zmień pastę na taką, w której składzie nie ma SLS ani SDS. Staraj się też unikać kwaśnych owoców i... nie wkładaj brudnych rąk do ust. Bo to jest najczęstsza przyczyna powstawania aft.

2. Objaw: biegunka

Podejrzany: guma do żucia

Chodzi o te, które nie zawierają cukru, lecz są słodzone sorbitolem lub mannitolem. Obie te substancje są trudno przyswajalne przez organizm i jeśli przesadzisz z żuciem, w jelitach zgromadzi się więcej wody niż zwykle, co powoduje rozrzedzenie stolca i częstsze wizyty w WC.

Obrona: żuj gumę rzadziej, a w razie poważniejszych kłopotów sięgnij po np. stoperan.

3. Objaw: ból brzucha

Podejrzany: piąta kawa

Kofeina zwiększa wydzielanie kwasu żołądkowego, jeśli więc przesadzisz z ilością, kwasu może się zrobić zbyt dużo i może drażnić śluzówkę żołądka, co powoduje piekący ból.

Obrona: potraktuj kawę jak wódkę i zawsze pamiętaj o czymś na zagrychę. Jeśli kawę zagryziesz np. ciastkiem, kwas żołądkowy będzie miał się czym zająć.

4. Objaw: skurcze stopy

Podejrzany: ciasne buty

Mięśnie są tak zaprojektowane, żeby się kurczyć i rozciągać. Gdy zbyt długo są uwięzione w bucie, w którym nie mogą się ruszyć, zaczynają Cię łapać skurcze.

Obrona: najlepiej byłoby zrezygnować ze zbyt małych butów, ale jeżeli akurat nie możesz, to spróbuj – gdy już je zdejmiesz – toczyć podeszwą stopy piłkę do tenisa. To poprawi ukrwienie i rozluźni mięśnie.

5. Objaw: sucha skóra

Podejrzany: gorąca kąpiel

Wprawdzie brzmi to dziwnie, ale nie każda woda nawadnia. Połączenie gorącej wody z mydłem zmywa ze skóry tłustą powłoczkę ochronną, tzw. płaszcz lipidowy, którego zadaniem jest m.in. utrzymywanie właściwej wilgotności skóry.

Obrona: ustaw sobie temperaturę wody na letnią i zamiast zwykłego mydła używaj emulsji, które nawilżają. Dobrym wyborem będzie np. emolium.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij