[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Domowa apteczka: szybkie patenty na drobne dolegliwości

Skaleczenie, poparzenie, ukąszenie komara. Co to dla Ciebie, samca alfa. Wiedza jak sobie radzić w różnych sytuacjach jest jednak wiedzą uniwersalną. Czasami skuteczne lekarstwo na drobne dolegliwości znajdziesz... w kuchni. Zobacz, jak sobie pomóc, gdy apteka jest zamknięta. 

miód fot. shutterstock.com
1. Poparzenie słoneczne

Lekarstwo: kefir

Umocz ligninę w zimnym kefirze i zrób z tego okład na zaczerwienione miejsca. Zimno przyniesie ulgę i zmniejszy ryzyko opuchlizny, a zawarty w kefirze kwas mlekowy złagodzi stan zapalny. Następnie spłucz kefir chłodną wodą. Uwaga: jeśli pojawiają się pęcherzyki, nie przekłuwaj ich ani nie zrywaj!

2. Skaleczenie

Lekarstwo: miód

Miód odcina bakteriom dostęp do wody, której potrzebują, żeby się namnażać. Drobne skaleczenia i otarcia posmaruj cienko warstewką miodu i zaklej plastrem lub zawiń bandażem. 

3. Łuszcząca się skóra

Lekarstwo: cukier

Jeśli skóra na Twoich dłoniach jest sucha i się łuszczy, na wilgotne ręce nasyp trochę cukru i rozetrzyj, tak jakbyś chciał nim umyć ręce. Kryształki usuną martwy naskórek i Twoje ręce będą jak nowe. Najlepszy jest do tego cukier kryształ.

4. Sucha skóra i usta

Lekarstwo: oliwa z oliwek

Oliwa jest bardzo podobna do warstewki tłuszczu, jaka naturalnie pokrywa Twoją skórę, a którą łatwo zmyć lub wysuszyć w klimatyzowanym pomieszczeniu. Żeby ponownie natłuścić skórę, weź kilka kropli oliwy na dłoń i rozprowadź po najbardziej przesuszonych miejscach.

5. Ukąszenie komara

Lekarstwo: ocet jabłkowy

Zaczerwienione miejsce przetrzyj papierowym ręcznikiem zmoczonym w occie. Kwaśny odczyn octu zmniejszy opuchliznę i złagodzi swędzenie, dzięki czemu nie rozdrapiesz ranki. 

REKLAMA

skórka pomarańcza, pomarańcz fot. shutterstock
6. Grzybica stóp

Lekarstwo: ocet jabłkowy

Mieszanka octu z wodą w proporcjach 1:3 zabija grzyby wywołujące swędzenie między palcami. Żeby zlikwidować problem, po prostu przez kilka dni po kilka minut mocz stopy w misce z takim roztworem.

7. Pryszcz

Lekarstwo: soda oczyszczona

Jeśli masz kłopot z trądzikiem, możesz spróbować zrobić własną pastę na pryszcze. Nasyp 4 łyżeczki sody na dłoń i dodaj łyżeczkę wody. Tak sporządzoną pastą pocieraj twarz przez minutę, a potem dokładnie ją spłucz. Możesz to robić codziennie.

Soda to niemal panaceum – świetnie sprawdza się nie tylko w usuwaniu zaskórników, ale także jako środek do usuwania brzydkiego zapachu ze starych trampek czy adidasów. Wsyp trochę sody do butów i zostaw na noc – soda pochłonie nieprzyjemne zapachy. Pamiętaj tylko, żeby wysypać ją (albo najlepiej odkurzyć), zanim włożysz do butów stopy. 

8. Przebarwione zęby

Lekarstwo: skórka pomarańczy

Obierz pomarańczę ze skórki i wetrzyj w zęby jaśniejszą stroną skórki. Odczekaj chwilę i wyczyść zęby zmoczoną szczoteczką do zębów, tak by usunąć wszelkie pozostałości. Nie rób tego zbyt często, bo możesz uszkodzić szkliwo. 

MH 09/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij