Dobry sen: obudź się zdrowszy i pełen energii

Kładziesz się wypluty, wstajesz wypluty i jak tu przetrwać kolejny dzień? Naszych 10 domowych sposobów sprawi, że będziesz rano jak skowronek. 

dobry sen fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
9. Czekolada

REKLAMA

Dobrze wpływa

Zamiast porannej kawy wypij filiżankę gorącej czekolady. Eksperyment przeprowadzony przez uczonych z Brain, Performance and Nutrition Research Centre na Northumbria University wykazał, że ludzie, którzy w ciągu dnia wypijają trzy filiżanki mocnej, gorącej czekolady (kakao jest za słabe), przez mniej więcej godzinę po wypiciu odczuwają zauważalną zwyżkę nastroju, a dodatkowo lepiej rozwiązują testy matematyczne. Przyda się, gdy będziesz musiał wpisać PIN do karty i kod do bramy.

10. Odliczanie

Zabij trzy minuty

Jeśli czeka Cię ciężki dzień i od otwarcia oczu czujesz się spięty, a wszystko leci Ci z rąk, usiądź na chwilę i policz od tyłu od 200 do 0. Nie martw się czasem – zajmie Ci to tylko 3 minuty, a zobaczysz, że zdążysz uspokoić myśli i nie zapomnisz niczego zabrać z domu.

MH 02/2015

 

1 ... 3 4 5
STRONA 5 z 5
Zobacz również:
Świat powoli wraca już do normy, ale niektóre pandemiczne rozwiązania, jak praca zdalna właśnie, zostaną z nami na dłużej. Wprowadź w życie taką rutynę dnia codziennego, żeby nie odbiło się to negatywnie na Twojej formie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA