Dobry sen: obudź się zdrowszy i pełen energii

Kładziesz się wypluty, wstajesz wypluty i jak tu przetrwać kolejny dzień? Naszych 10 domowych sposobów sprawi, że będziesz rano jak skowronek. 

dobry sen fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
3. Zęby

REKLAMA

Połknij pastę

Ślina wypłukuje bakterie i dostarcza zębom minerałów do odbudowy. Jednak gdy spisz, wydzielanie śliny drastycznie maleje. Dlatego właśnie to wieczorne mycie zębów jest najważniejsze. Dr Marilynn Rothen z University of Washington podpowiada kolejną sztuczkę – to ostatnie przed snem szorowanie zakończ wcześniej. Wypluj pastę, ale odpuść sobie płukanie. Zostawisz w ten sposób warstewkę fluoru, która będzie dodatkowo chroniła Twoje zęby przez całą noc.

4. Skóra

Wyprasuj zmarszczki

Kolejny powód, by nie spędzać jednej trzeciej życia na brzuchu – śpiąc w ten sposób, wywierasz presję na skórę twarzy: ona się zagina i z czasem pojawiają się coraz głębsze zmarszczki koło nosa. Noc spędzona na wznak zmniejsza też obrzęk pod oczami. Uwaga – jeśli kładziesz się spać pijany, lepiej śpij na boku. W razie powrotu wypitych płynów nie skończysz tak jak wielu gwiazdorów rocka – zimny i sztywny w kałuży własnych wymiocin.

 

1 2 3 ... 5
STRONA 2 z 5
Zobacz również:
Możesz do końca roku dźwigać ciężary, ale Twoje ciało nie potrzebuje tego tak bardzo, jak myślisz. Trenuj mądrzej, nie ciężej, a efekty tego programu  z obciążeniem tylko własnego ciała zobaczysz jeszcze przed wakacjami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA