Dobry sen: obudź się zdrowszy i pełen energii

Kładziesz się wypluty, wstajesz wypluty i jak tu przetrwać kolejny dzień? Naszych 10 domowych sposobów sprawi, że będziesz rano jak skowronek. 

dobry sen fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Mózg

Uśpij problemy

Codziennie o określonej porze, np. o g. 20, wyłączaj służbową komórkę i nie sprawdzaj poczty. Według uczonych z Northern Illinois University ludzie, którzy planowo odcinają się od problemów z pracy, śpią lepiej niż ci, którzy nie potrafi li przejść w tryb offline. Badacze twierdzą, że taka niewidzialna, ale wyraźnie określona w czasie granica pomaga zmniejszyć poziom stresu. Mniejszy poziom stresu to lepszy sen i... jeszcze więcej relaksu nazajutrz.

2. Oczy

Zobaczysz lepiej

Wypróbuj nową pozycję łóżkową. Australijscy badacze odkryli, że jeśli śpisz na brzuchu, możesz zwiększać ciśnienie śródgałkowe, a tym samym ryzyko zachorowania na jaskrę i pogorszyć wzrok, jeśli jesteś krótkowidzem. Inne badanie wykazało, że spanie na płasko na plecach też potrafi podnieść ciśnienie o 6 mm Hg. Rozwiązanie? O ile nie cierpisz na bezdech śródsenny, śpij na plecach z dwiema poduszkami pod głową. Dla oczu ta pozycja jest najbezpieczniejsza.  

 

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
Zobacz również:
REKLAMA