[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Długość życia człowieka i pryszcze na plecach, czyli zdrowotne ciekawostki MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Długość życia człowieka i pryszcze na plecach, czyli zdrowotne ciekawostki MH

Ile lat może żyć człowiek? Skąd biorą się zawroty głowy? Jak pozbyć się pryszczy z pleców? Wszystko wyjaśniamy w kolejnej porcji ciekawostek.

Pryszcze na plecach

Nie zawracaj z właściwego kursu

Najczęściej zawroty głowy przy gwałtownej zmianie pozycji są spowodowane tzw. hipotensją ortostatyczną. Gdy za szybko wstajesz, krew pod wpływem grawitacji odpływa z mózgu. Organizm próbuje to zrekompensować, zwiększając tętno i kurcząc naczynia krwionośne, żeby zwiększyć ciśnienie krwi w mózgu. Zwykle mu się to udaje i już po chwili łapiesz równowagę, ale jeśli jesteś odwodniony lub masz niskie ciśnienie, proces ten jest zbyt wolny i tracisz przytomność. Jeśli powtarza się to często, idź do lekarza, bo może to być również coś poważniejszego.  

Zaszczep się

Pamiętasz swoją ostatnią grypę? W tym roku bądź mądrzejszy i zaszczep się. „Skuteczność szczepień sięga nawet 70-89%” – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Szczepionka kosztuje około 40 złotych i jest całkowicie bezpieczna. To opłacalna inwestycja, bo jeśli zachorujesz, na leki wydasz tyle samo lub więcej, a na dodatek przez parę dni będziesz wyłączony z życia.

REKLAMA

Granica życia

115 – według badań opublikowanych w „Nature” to jest właśnie realna górna granica wieku człowieka. Chociaż od XIX wieku średnia długość życia stale rośnie, maksymalna liczba obchodzonych urodzin najstarszych mieszkańców Ziemi właściwie się nie zwiększa.

Pożegnanie pryszczy

Młodzi faceci miewają pryszcze nie tylko na twarzy. Równie dokuczliwe są te na plecach. Zobacz, jak się ich pozbyć.

Użyj szczotki - Pod prysznicem nie zapominaj umyć pleców. Służy do tego szczotka lub gąbka długiej rączce. One nie są zarezerwowane dla kobiet.

Oczyść skórę - Umyte plecy przetrzyj płynem przeciwtrądzikowym zawierającym kwas salicylowy. On oczyści pory z czopów i usunie bakterie.

Nie uciskaj - Luźne ubrania z naturalnych włókien pozwolą skórze lepiej oddychać.

Zmień pościel - Raz na tydzień zmieniaj pościel. Przepocona i nieświeża to potencjalne siedlisko bakterii powodujących wypryski. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij