[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Długość snu a geny

To, ile godzin snu potrzebujesz, zależne jest nie od Twoich preferencji, a od genów. Zobacz dlaczego niektórym wystarczy go zaledwie kilka godzin.

sen, geny
Chociaż dzisiejsza nauka nie jest jeszcze w stanie jednoznacznie stwierdzić, dlaczego w ogóle śpimy, to naukowcy są pewni co do jednego: sen pozwala na zaoszczędzenie zasobów energetycznych organizmu i pomaga mu się zregenerować. Kilka lat temu w magazynie "Science" można było znaleźć wyniki badania profesor Ying-Hui Fu z University of California, która udowodniła, że czas, jaki poświęcamy na sen zależy od genu DEC2. Z analizy Fu wynika, że średnio 3 osoby na 100 posiadają ten gen zmutowany, co przejawia się tym, że potrzebują znacznie mniej snu niż pozostali. Często mówi się o 7-9 godzinach snu, jako o zdrowej normie. Tymczasem osoby z mutacją genu DEC2 czują się tak samo wypoczęte czasami po zaledwie 3-4 godzinach.

Zespół profesor Fu badał rodziny, w których część członków potrzebowało mniej snu niż reszta. Wynik? U wszystkich śpiących krótko odnotowano mutację genu, a u reszty - nie.

Naukowcy wciąż pracują nad metodami skrócenia snu u człowieka. Niestety, na rezultaty musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co, jeśli czujesz się wciąż zmęczony, senny i bez energii - musisz spać odpowiednio długo. Tak długo, aż się w końcu wyśpisz. Najlepiej spróbuj już dziś.

MH news: Według najnowszych doniesień, odpowiednia dawka snu może zatrzymać rozwój Alzheimera. Jak to możliwe? Dowiesz się tutaj: Sen lekarstwem na Alzheimera?

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij