[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Dlaczego warto wychodzić na zewnątrz? [News MH]

Na szczęście już wiosna. To doskonały moment, żeby wyrwać się spod dachów i złapać trochę słońca, nawet jeśli ukrywa się za chmurami.

Wiosna_zdrowie Nie przesiedź życia w klimatyzowanych pomieszczeniach. Pamiętaj, po co tam harujesz.
Sprawdź, czy dzisiaj powietrze jest czyste, a jeśli tak, to idź na spacer wśród drzew, bo powodów jest mnóstwo. Oto 5 z nich.

1. Uczeni z University of Michigan wyliczyli, że spacer po lesie poprawia aż o 20% pamięć krótkotrwałą.

REKLAMA

2. Chińscy uczeni wykazali, że dwudniowy wyjazd do lasu zmniejsza nasilenie stanów zapalnych w organizmie.

3. Szwedzcy uczeni odkryli, że nawet widok zieleni za oknem obniża poziom stresu, a co dopiero spacer po lesie czy parku.

4. Naukowcy z Tajwanu ustalili, że przebywanie wśród zieleni zmniejsza u dzieci ryzyko wystąpienia krótkowzroczności.

5. Inne badania wykazały, że ludzie, którzy po operacji spędzali o połowę więcej czasu na słońcu, przyjmowali o 22% mniej środków przeciwbólowych.

Wg badań współczesny człowiek spędza pod gołym niebem zaledwie 6% czasu. Resztę życia przeżywamy w pomieszczeniach zamkniętych i autach.

Pośpij dłużej, będziesz szybszy

Wprawdzie kto rano wstaje, temu pan Bóg daje, ale czasami dłuższe spanie też się opłaca. Uczeni ze Stanford University przeprowadzili eksperyment na zawodnikach baseballu i odkryli, że po kilku tygodniach wysypiania się po 10 godzin na dobę poprawił się ich refleks oraz szybkość w sprincie (o niemal pół sekundy na dystansie 86 m). Trening na leżąco? Szanujemy.

Pozbądź się kurzajek

Zanim pójdziesz pozbyć się kurzajek do dermatologa, możesz wypróbować stary sposób z octem jabłkowym. Nasącz gazik octem, przyłóż do kurzajki i zabezpiecz plastrem. Zostaw na całą noc. Rano zdejmij i wieczorem powtórz operację. Po 1-2 dniach kurzajka może ściemnieć, ewentualnie lekko „napuchnąć”. Stosuj taki okład przez 10-14 dni, aż kurzajka odpadnie. Następnie jeszcze przez kilka dni powtarzaj zabieg, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów, które tę narośl wywołały. Jeśli nie zadziała, pozostaje mrożenie lub wypalanie laserem.

Przeczytaj też: Styl na wiosnę

Udźwignij życie

23  – o tyle procent zmniejsza się ryzyko przedwczesnej śmierci, jeśli regularnie dźwigasz żelastwo.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij