Dieta na silną erekcję [8 produktów]

Dietetyk Dr Mike Russel twierdzi, że te produkty podniosą poziom testosteronu, zmniejszą ryzyko zaburzeń erekcji i zwiększą płodność. 

erekcja, dieta shutterstock.com

Wiek nie jest przyjacielem Twojego penisa. Po trzydziestym roku życia poziom testosteronu spada o około 1% do 2% rocznie, co ma wpływ na  erekcję. Według Massachusetts Male Aging Study, zaburzenia erekcji dotyczą ok. 40% mężczyzn w wieku 40 lat i 70% mężczyzn w wieku 70 lat. Oto dieta, która pomoże Ci pozostać  w dobrej formie. A ponieważ mózg, serce i penis są ze sobą ściśle połączone, ta dieta jest dobra na wszystko.

ZOBACZ: Jak uniknąć problemów z erekcją?

Sardynki

Jedna 85-g porcja zawiera 28% dziennej dawki wit. D, która jest składnikiem o kluczowym znaczeniu dla prawidłowego poziomu testosteronu.

Fasola

Utrzymanie szczupłej sylwetki jest też sposobem na zwiększenie poziomu testosteronu. Węglowodany bogate w błonnik pomagają  kontrolować poziom cukru we krwi.

Awokado

Bogate w błonnik i zdrowe dla serca tłuszcze, obniża poziom cholesterolu LDL i poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych, w tym hydrauliki wzwodu.

Ostrygi

Dwie zaspokajają dzienne zapotrzebowanie na cynk,  niezbędny do utrzymania zdrowego poziomu testosteronu, a także ilości i ruchliwości plemników.

Szpinak

Zawiera szereg witamin i minerałów, w tym magnez, kluczowy składnik odżywczy, aby utrzymać zdrowy poziom testosteronu mimo wieku. Jedz codziennie.

Ciemne pieczywo

Produkty pełnoziarniste, takie jak ciemne pieczywo, zwalczają stany zapalne i przeciwdziałają zaburzeniom erekcji.

Łosoś

Łosoś zawiera witaminę D, selen i magnez – wszystko to, co niezbędne do zachowania prawidłowego poziomu testosteronu i zdrowych plemników.

Brokuły

Warzywa krzyżowe, takie jak kapusta i brokuły, zawierają glukobrasycynę, która pomaga usunąć nadmiar estrogenu. To zwiększy Twoje libido.

Zobacz również:
REKLAMA