[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Dezodorant, antyperspirant, bloker. Który na lato?

Pocenie to naturalny proces, dzięki któremu Twój organizm prawidłowo funkcjonuje. Ale nie ma się co oszukiwać, że jest to on dość uciążliwy, zwłaszcza gdy cierpisz na nadmierną potliwość. Podpowiadamy więc, kiedy śmiało możesz sięgać po skuteczne antyperspiranty, kiedy pozwolić sobie na pachnący dezodorant a kiedy zastosować bloker.

Dezodorant

Jeżeli nie masz problemów z potliwością, nie planujesz wycisku na siłce i wystarczy Ci jedynie ochrona przed nieprzyjemnym zapachem, to śmiało sięgaj po pachnący dezodorant. Z reguły kosmetyki te stworzone są na bazie aromatów, które likwidują zapach potu i zawierają składniki przeciwbakteryjne. Pamiętaj jednak aby przed zakupem sprawdzić ich skład. Kupuj te pozbawione alkoholu i substancji drażniących. Najlepiej aby zawierały np. alantoinę czy aloes albo rumianek – składniki łagodzące oraz antyseptyczne, jak prowitamina B5.

Przeczytaj też: Jak powstrzymać nadmierną potliwość?

REKLAMA

Antyperspirant

Nie działa tak inwazyjnie, jak bloker ale ma mocniejsze działanie niż dezodorant. Zwłaszcza latem, zapewnia dość mocną ochronę przed wydzielaniem potu. Dzieje się to za sprawą związków ograniczający potliwość a mowa o alkalicznych solach chlorku glinu lub solach glinowo-cyrkonowych. Pod wpływem ciepła i wilgoci wydzielanej przez skórę przekształcają się one w postać żelu, który zwęża ujścia gruczołów potowych. Ograniczają więc wydzielanie się potu na zewnątrz. I od razu odpowiadamy na możliwe wątpliwości – spokojnie, antyperspiranty nie zatykają gruczołów potowych.

Bloker

Zawiera wyższe niż w tradycyjnych antyperspirantach stężenie chlorku glinu, który w tym przypadku blokuje gruczoły potowe. Jest to preparat, który radzi sobie z hiperhydrozą, czyli nadmierną potliwością. Bloker należy stosować na noc, na czystą, suchą i niepodrażnioną skórę. Działa on przez kilka dni, więc wystarczy maksymalnie dwie aplikacjie w tygodniu. Tego typu kosmetyki używaj, tylko wtedy, gdy masz naprawdę doskwierający problem. Tę decyzje warto skonsultować z dermatologiem, bo blokery mają też swoje wady. Ich długotrwałe stosowanie m.in. sprawia, że szkodliwe substancje nie są wydzielane wraz z potem tylko zatrzymywane w węzłach limfatycznych pod pachami. Może to prowadzić do różnych infekcji czy podrażnień.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij