[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Czynniki kluczowe dla zdrowia wg. WHO

Wszyscy chcą być zdrowi, ale jeśli zapytalibyśmy 10 różnych ludzi o definicję zdrowia, otrzymalibyśmy 10 różnych definicji. Zobaczmy zatem, jak pojęcie zdrowia widzi WHO, czyli właśnie eksperci od zdrowia.

WHO
Wszyscy pragniemy być zdrowi. Dobre zdrowie jest podstawą wszelkich aktywności życiowych, siły, wytrzymałości, dobrego samopoczucia i radości życia. Jest podstawą powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym. Określane jest największym skarbem człowieka.

Czym tak naprawdę jest zdrowie, jak można je zdefiniować? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa zdrowie jako stan kompletnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Jest to definicja bardzo szeroka. Wskazuje, że nie należy postrzegać zdrowia jedynie jako braku choroby lub braku niepełnosprawności, lecz jako stan pełni aktywności. Zdrowie powinno być postrzegane nie jako cel życia, lecz jako środek pozwalający na pełną samorealizację. 

REKLAMA

Światowa Organizacja Zdrowia określiła także czynniki wpływające na jakość naszego życia. Zostały pogrupowane w 6 zagadnień:

 • Zdrowie fizyczne
 • Zdrowie psychiczne
 • Poziom niezależności
 • Relacje społeczne
 • Środowisko
 • Wolność przekonań i wierzeń

Racjonalne leczenie, w tym ziołolecznictwo, mogą pomóc w dwóch pierwszych obszarach wspierając nasze ciało i umysł.

Od czego zależy nasze zdrowie? Okazuje się, że w 20% zależy od genów, w 20% od środowiska naturalnego, pracy i otoczenia społecznego, w 10% od jakości opieki zdrowotnej, i aż w 50% od stylu życia. Wynika z tego niezbicie, że nasze zdrowie jest (w dużym stopniu) w naszych rękach! Zadbajmy o nie, pamiętając że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. A wszyscy chcielibyśmy przecież żyć długo, być aktywni i mieć dobre samopoczucie.

Dbając o siebie i bliskich pamiętajmy jakie czynniki pozytywnie wpływają na zdrowie. "Dekalog zdrowego stylu życia" obejmuje następujące zalecenia:

 • zbilansowana, różnorodna dieta
 • regularna aktywność fizyczna
 • właściwa podaż płynów
 • prawidłowe oddychanie
 • higiena, odpoczynek, redukcja stresu
 • badania profilaktyczne
 • realizacja pasji, rozwój zainteresowań
 • pozytywne relacje międzyludzkie
 • pozytywne myślenie
 • przestrzeganie wartości

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij