REKLAMA

Czy telewizja szkodzi zdrowiu?

Odklej się w końcu od ekranu. Oglądanie telewizji w nadmiarze szkodzi nie tylko Twojej duszy. Ciału również.  

telewizja fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
3. Dr House Cię zabija

REKLAMA

Chociaż podobno oglądanie tego serialu ocaliło życie kobiecie, która rozpoznała u siebie objawy rzadkiej choroby, w większości przypadków oglądanie kilku odcinków z rzędu raczej zwiększa ryzyko śmierci. Wg University of California ludzie, którzy oglądają telewizję ponad 4 godziny dziennie, są aż o 125% bardziej narażeni na zawał serca niż ci, którzy oglądają mniej.

Niebezpieczne jest zwłaszcza zasiadanie przed pudłem w trakcie posiłku lub tuż po nim. Gwałtownie rośnie wówczas poziom cukru, co prowadzi do otyłości. Zmniejszysz ryzyko, jeśli po posiłku poruszasz się trochę (spacer lub sprzątanie wystarczą) i zasiądziesz przed TV dopiero po 40 minutach.

4. Jak Superman

Nietrudno wskazać główną ofiarę siedzenia przed TV. Badanie United Chiropractic Association wykazało, że pozycja, w której ludzie zazwyczaj oglądają telewizję, oczywiście szkodzi kręgosłupowi, a także zaburza oddychanie, co sprawia, że Twoje tkanki mogą być niedotlenione. Rozwiązanie? W przerwie na reklamę rzuć się jak Superman na podłogę twarzą do ziemi, zepnij pośladki, wyciągnij ręce nad głowę i i unieś tułów na 10 sekund. Zrób trzy powtórzenia.

 

1 2 3
STRONA 2 z 3

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA