[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Czy sikanie krwią zawsze jest groźne?

Chociaż widok różowego lub - częściej - brunatno-czerwonego moczu może budzić przerażenie, nie musi on wcale oznaczać, że jesteś śmiertelnie chory. Zobacz, kiedy można spać w miarę spokojnie, a kiedy koniecznie iść do lekarza. 

„Przyczyn obecności krwi w moczu może być kilka – mówi prof. Marcina Słojewski z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeśli w tym dniu, kiedy to się zdarzyło, albo dzień wcześniej, miałeś bardzo intensywny wysiłek fizyczny - długi bieg, poważny mecz, dużo ćwiczyłeś na siłowni - to jest to fizjologia”. Krwiomocz u młodych, zdrowych ludzi bywa następstwem bardzo intensywnego treningu. Nie ma powodów do paniki.

Sygnałem ostrzegawczym jest jednak powtarzalność. Jeśli zauważasz krew w moczu również w dni nietrenigowe, albo sikasz na czerwono kilka dni z rzędu - trzeba iść do lekarza. Oczywiście najlepiej do urologa, bo on się na takich problemach zna najlepiej. Jeśli w Twojej miejscowości nie ma urologa, idź do lekarza rodzinnego – najważniejsze to rozpocząć proces diagnostyczny.

Uwaga palacze!

„Szczególną czujność zachowaj, jeśli palisz papierosy” – przestrzega prof. Słojewski. Palenie tytoniu znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór pęcherze, dlatego jeśli palisz, właściwie każde pojawienie się moczu we krwi powinieneś skonsultować z lekarzem, nawet jeśli poprzedniego dnia ostro dałeś sobie w kość.

REKLAMA

Po kopnięciu w nerkę

Do lekarza koniecznie i to w trybie pilnym, udaj się, jeśli zauważysz krew w moczu po bójce albo po walce na treningu. Po kopnięciu, czy uderzeniu w okolice podbrzusza, nerki czy lędźwi może dojść do uszkodzenia nerki, pęcherza i związanego z tym krwawienia – przestrzega prof. Słojewski.

Więcej o urazach prącia, jąder i okolic genitaliów przeczytasz w październikowym numerze Men's Health. Zawartość numeru możesz  przejrzeć online.
Wersję elektroniczną możesz nabyć na stronie e.mpp.pl

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij