[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Czy można sobie złamać prącie?

Na pewno znasz ten stary dowcip. Na egzaminie z anatomii siedzi dwoje studentów, on i ona. Profesor patrzy na nich długo w końcu zadaje ostatnie pytanie. Czy w strukturze anatomicznej prącia człowieka są kości?
- Nie - odpowiada chłopak bez wahania.
- Tak - odpowiada dziewczyna uśmiechając się ni to z politowaniem, ni to z wyższością. 
- Pan zdał - kiwa głową profesor - a pani się zdawało.

Rzeczywiście, prącie, czyli członek, czyli penis, nie ma żadnych kości - zbudowane jest w całości z miękkich tkanek. A jednak, chociaż tkanki są miękkie, penis w stanie wzwodu jest twardy. Czy można go złamać? Zapytaliśmy profesora Marcina Słojewskiego z Kliniki Urologi i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. 

„Tak. Można sobie złamać prącie. To nie jest częsty stan, ale niestety czasami się zdarza” – mówi prof. Słojewski. Tzw złamanie prącia to dosyć bolesny uraz, do którego może dojść podczas stosunku. Najbardziej niebezpieczna pod tym względem pozycja to pozycja na jeźdżca. Gdy kobieta, siedząca okrakiem na mężczyźnie odchyla się do tyłu i dociska będące wciąż w pochwie prącie do swojego spojenia łonowego. Wtedy właśnie może dojść do tej dramatycznej sytuacji, kiedy ciała jamiste pękają i uwięziona w nich krew (to dzięki tej krwi penis jest sztywny) zaczyna się rozlewać do okolicznych tkanek. Złamaniu penisa towarzyszy zwykle głośny trzask - jakby ktoś złamał gałąź.

REKLAMA

Co robić, gdy pechowo zdarzy się to Tobie?

Nie zwlekać, nie odkładać tego na rano, tylko czym prędzej iść do lekarza, najlepiej urologa lub chirurga, lub po prostu na pogotowie lub SOR. Jeśli krwiak będzie zbyt długo się utrzymywał, może dość do zwłóknienia ciał jamistych i w konsekwencji do poważnych problemów z erekcją w przyszłości. 

Więcej o urazach prącia, jąder i okolic genitaliów przeczytasz w październikowym numerze Men's Health. Zawartość numeru możesz  przejrzeć online.
Wersję elektroniczną możesz nabyć na stronie e.mpp.pl

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij