[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Czy młody człowiek może zachorować na raka prostaty?

Chociaż nowotwór gruczołu krokowego najczęściej atakuje mężczyzn na emeryturze, może się zdarzyć również u młodego mężczyzny.

Po pierwsze ustalmy fakty. Prostata to nie choroba. Prostata, zwana także sterczem albo gruczołem krokowym to gruczoł znajdujący się mniej więcej między pęcherzem a jądrami. Przez ten gruczoł przebiega między innymi moczowód. Mniej więcej przez jego środek. To dlatego jednym z częstszych objawów powiększenia prostaty są problemy z sikaniem.

Po prostu powiększony gruczoł "zaciska się" wokół moczowodu i utrudnia opróżnianie pęcherza. Nie każdy przerost prostaty oznacza zaraz raka. Jednak może. Dlatego w razie problemów z sikaniem, gdy coś cię boli w kroczu albo w razie jakichkolwiek dolegliwości w podbrzuszu, idź do urologa.

REKLAMA

Zobacz, co ma do powiedzenia prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij