[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Cukrzyca: jakie są Twoje szanse? [Test]

Zobacz, czy uda Ci się wymknąć nadchodzącej epidemii.

cukrzyca fot. Shutterstock

1. Który z tych objawów może oznaczać cukrzycę?

  • a) Zmęczenie
  • b) Częste sikanie
  • c) Wzmożone pragnienie

Wszystkie trzy. A ponadto niepokojące mogą być dłużej niż zwykle gojące się skaleczenia oraz zaburzenia widzenia. Lepiej sprawdź poziom cukru, jeśli ktoś Ci powie, że Twój oddech pachnie owocowo albo acetonem.

2. Prawda czy fałsz? Czy od jedzenia cukru można dostać cukrzycy?

Fałsz. Wprawdzie słodycze zawierają dużo kalorii, ale nie ma przekonujących dowodów na to, że to właśnie one są przyczyną cukrzycy. Znacznie ważniejsze jest to, by utrzymywać prawidłową wagę ciała.

3. Jaki rozmiar spodni (wartość W) świadczy o podwyższonym ryzyku cukrzycy?

  • a) 34
  • b) 37
  • c) 39

B. Ale nie trać czujności tylko dlatego, że wciąż mieścisz się w rozmiarze 36 z liceum. O ile nie masz 2 m wzrostu, rozmiar 36 również może być już sygnałem ostrzegawczym. Obwód w pasie (na wysokości pępka) powyżej 94 cm to już ryzyko.

Cukrzyca w dużych liczbach

  • 30 000 osób w Polsce umiera co roku z powodu cukrzycy.
  • 2 razy częściej na cukrzycę chorują mieszkańcy wielkich miast.
  • 20% Polaków nigdy nie sprawdzało poziomu cukru.
  • Faceci między 35. a 44. rokiem życia są dwa razy bardziej niż kobiety narażeni na cukrzycę typu 2.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij