[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Co się dzieje, gdy się zakochasz?

Znowu trafiła Cię strzała Amora. Nie możesz się skupić na pracy, nie śpisz nocami, wzdychasz i myślisz tylko o niej. Co się z Tobą właściwie dzieje? Precyzyjna diagnoza w artykule.

zakochana para fot. Shutterstock
1. Źródło miłości to pożądanie

Miłość wyrasta z seksualnego pożądania – sterowanego przez hormony uczucia – które nawet w najgorszą pogodę każe nam (i im też) ruszyć się z domu w piątkowy wieczór na poszukiwanie samicy do kopulacji.

Pożądanie to instynkt, a w przypadku facetów stymuluje je głównie wzrok. Im kobieta bardziej nam się podoba, tym większe szanse, że się w niej zakochamy. Przymioty psychiczne są na dalszym miejscu.

2. Czujesz do niej miętę

"To, czy ktoś budzi nasze zainteresowanie, zależy też w dużym stopniu od zapachu jego ciała" – mówi Richard Robinson, psycholog z British Associacion for the Advancement of Science. Badacze z University of California odkryli, że sam zapach androstendionu (hormonu wydzielanego z męskim potem) powoduje poprawienie nastroju i zwiększenie libido u kobiet.

3. Serce bije mocniej

Naukowcy zaobserwowali, że już 15 minut po zetknięciu z zapachem płci przeciwnej u badanych wzrastało ciśnienie krwi i tętno. Jednocześnie w mózgu zaczynają się wydzielać monoaminy, między innymi serotonina i dopamina – to one sprawiają, że czujesz się lekki jak ptak i szczęśliwy.

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij