Co się dzieje, gdy dostajesz poniżej pasa?

Kiedy obrońca próbuje odebrać Ci piłkę, a zamiast w piłkę trafia w Twoje spodenki, najpierw widzisz błysk, a potem... Zobacz, co się dzieje z Twoim ciałem, gdy mniej lub bardziej przypadkowo oberwiesz w klejnoty.

facet kopiący piłkę fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

4. Płyną łzy

Jądra zaczynają puchnąć, a z oczu tryskają łzy. Ten nieszczęśliwy kopniak pobudza Twój układ współczulny, odpowiadający za reakcje na stres. Oprócz łez, wydziela się też większa ilość płynu w uchu wewnętrznym, co sprawia, że zaczyna Ci się kręcić w głowie.

Żeby uspokoić nieco wirowanie, połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. To ostatnie zrobisz odruchowo: taka pozycja ułatwi dostawy krwi do mózgu i odzyskanie równowagi. 

5. Śniadanie na trawie

Wyjątkowa wrażliwość Twoich jąder to efekt troski ewolucji. To ona zadbała o to, żeby Ci się chciało o nie dbać. Brzuch nie jest aż tak unerwiony, jednak i jądra, i brzuch korzystają z tych samych przekaźników bólu, a zatem ból jąder szybko rozlewa się w górę.

Możesz nawet poczuć gwałtowną falę mdłości i zanim się zorientujesz, zawartość Twojego żołądka ląduje na murawie. Spowodowane to jest niedotlenieniem mózgu. Warto więc w miarę szybko uzupełnić płyny, najlepiej napojem izotonicznym. 

STRONA 2 z 2
REKLAMA