Co się dzieje, gdy dostajesz poniżej pasa?

Kiedy obrońca próbuje odebrać Ci piłkę, a zamiast w piłkę trafia w Twoje spodenki, najpierw widzisz błysk, a potem... Zobacz, co się dzieje z Twoim ciałem, gdy mniej lub bardziej przypadkowo oberwiesz w klejnoty.

facet kopiący piłkę fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Zimne poty

Tętno skacze, podnosząc błyskawicznie temperaturę ciała. W reakcji na gwałtowne ocieplenie gruczoły potowe rozmieszczone na całym Twoim ciele zaczynają natychmiast produkować pot, żeby Cię schłodzić.

Następnym razem, gdy zauważysz zbliżającą się do Twojego krocza nogę, cofnij biodra i złącz uda. Jeżeli często grywasz z nieporadnymi obrońcami, możesz też rozważyć zakup suspensorium.

2. Serce bije x2

Zadanie Twojego serca jest proste: wpompować w Twoje ciało tyle krwi, byś miał siłę na atak paniki. Twój mózg, receptory bólu i cały układ nerwowy znajdują się w stanie najwyższej gotowości bojowej. Żeby zapewnić im odpowiednio większe dawki tlenu, serce musi zdwoić wysiłki. Dlatego też robisz się czerwony na twarzy. To wcale nie ze wstydu. 

3. Mózg uspokaja

Informacja o potłuczonych klejnotach dociera rdzeniem kręgowym do mózgu, a konkretnie do kory somatosensorycznej – tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za rejestrację i przetwarzanie bodźców czuciowych.

W reakcji na te hiobowe wieści mózg zarządza wydzielenie przeciwbólowych endorfin, jednak w tym przypadku jest to próba leczenia raka herbatą z cytryną. Po chwili do pulsujących klejnotów dołącza więc ból głowy. 

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA