Co na zgagę: domowe sposoby na palenie w przełyku

Gdy kwasu w Twoim żołądku jest już tak dużo, że mógłbyś otworzyć sklep chemiczny, zaczyna się cofać do gardła. Oto kilka patentów, jak ugasić zgagę.  

zgaga fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
3. Łyknij coś

REKLAMA

Gdy guma nie pomaga, możesz kupić w aptece bez recepty środki zobojętniające kwas żołądkowy. Szukaj tych zawierających węglan wapnia, który błyskawicznie zobojętnia kwas i przynosi ulgę. Preparaty złożone, w których występują sole magnezu, mogą powodować biegunkę, a te, w których są sole glinu – zaparcia. Jeśli symptomy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie, idź do lekarza – lepiej, żeby takimi problemami zajął się profesjonalista.

4. Nie objadaj się

Ryzyko zgagi rośnie, gdy się objadasz. Dzieje się tak, ponieważ jedzenie bogate w tłuszcze jest dłużej trawione w żołądku, a duże kęsy powodują nadwerężenie zwieraczy u dołu przełyku. Te mięśnie powinny przepuszczać jedzenie, ale zatrzymywać kwas żołądkowy. Gdy się rozluźniają, kwas się cofa. Jeśli chcesz ćwiczyć, odczekaj kilka godzin, ponieważ napinanie mięśni brzucha również rozluźnia zwieracz przełyku. 

1 2 3
STRONA 2 z 3
Zobacz również:
Kiedy wyciskasz nad głowę 100 kg, nagle zaczynają przeszkadzać Ci ludzie i zachowania, które normalnie byś zignorował. Zobacz, na co i na kogo się mentalnie przygotować.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA