[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Co na zgagę: domowe sposoby na palenie w przełyku

Gdy kwasu w Twoim żołądku jest już tak dużo, że mógłbyś otworzyć sklep chemiczny, zaczyna się cofać do gardła. Oto kilka patentów, jak ugasić zgagę.  

zgaga fot. Shutterstock
1. Ugaś płomień

Zarywasz noce, lubisz się napić, kolacje jesz późno... Toż to prosty przepis na zgagę. Jeśli już musisz zjeść talerz spaghetti o 10 w nocy, popij je przynajmniej szklanką wody. Wg pisma "Digestive Disease and Sciences" woda pomaga zneutralizować nadmiar kwasów żołądkowych. Pomóc może też bezcukrowa guma do żucia, ponieważ zwiększa produkcję śliny, w związku z czym do żołądka dociera treść o odczynie zasadowym. 

2. Posiedź sobie

Ledwo zjadłeś i od razu masz ochotę się położyć? Lepiej tego nie rób. Żołądek pełen jedzenia zwalnia trawienie, a kwaśna treść żołądkowa zaczyna wędrować w górę zamiast w dół. Jeśli już musisz udać się na sofę po kolacji, połóż kilka poduszek za plecami i usiądź zamiast się kłaść. Żołądek potrzebuje dwóch godzin na trawienie, zdążysz więc obejrzeć dwa odcinki ulubionego serialu, zanim pójdziesz spać. 

REKLAMA

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij