[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Co daje mycie zębów, senność w pracy i astma - News MH

Czym spowodowana jest senność w pracy, przed czym chroni nas mycie zębów i jak ustrzec się astmy - kolejna porcja zdrowotnych ciekawostek MH.

Mycie zębów

Pasta na raka

Rzadsze wizyty u dentysty, śnieżnobiały uśmiech, mniejsze ryzyko chorób serca i cukrzycy... O tym pisaliśmy już wiele razy. Ale niedawno opublikowane badania uczonych z New York University wykazały, że niezbyt częste mycie zębów grozi rozwojem bakterii odpowiedzialnych za nowotwór trzustki.

Uczeni wykazali, że obecność w ustach bakterii z dwóch szczepów – gingivalis i actinomycetemcomitans – zwiększa ryzyko zachorowania aż o 50%. Zdaniem autorki badania, dr Christiny Ahn, wystarczy dwa razy dziennie przez 2 minuty szczotkować zęby, żeby zredukować ilość bakterii do bezpiecznego poziomu.

REKLAMA

Ucieknij przed rakiem

Co roku na raka jelita grubego umiera kilka tysięcy Polaków. Nie czekaj na wyrok, tylko uciekaj, najlepiej biegiem, i to co najmniej trzy razy w tygodniu. Wg „British Journal of Cancer” aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych polipów w jelicie aż o 35%, a to właśnie od polipów ten rak się zaczyna.

Pracuj mniej

66 – o tyle % według uczonych z Trondheim University rośnie ryzyko zachorowania na astmę, jeśli często masz problemy z zaśnięciem.

Czysty nos, lepszy sen

Stale jesteś senny i właściwie myślałeś już o zabraniu poduszki do pracy? Sprawdź, jak oddychasz. Japońscy uczeni przebadali 7000 osób i zauważyli, że ci, którzy mieli niedrożne nosy, dwa razy częściej zasypiali w ciągu dnia niż ci, którzy oddychali swobodnie. Dlaczego? Jeżeli katar, alergia lub skrzywiona przegroda utrudniają Ci oddychanie przez nos, musisz oddychać przez usta, a to wysusza jamę ustną i sprawia, że się nie wysypiasz. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij