[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Choroby serca - podstawowe fakty

Choroby układu krążenia są bardzo niebezpieczne, ale tak naprawdę w młodym wieku ryzyko poważnych kłopotów nie jest duże. Najważniejsze to dziś zadbać o to, żeby nie bać się po pięćdziesiątce.

choroby serca 8 milionów Polaków ma nadciśnienie. Należysz do nich?

Zagrożenie

No cóż, nagie liczby są przerażające. Choroby układu krążenia są przyczyną połowy zgonów w Polsce, choroby nowotworowe „tylko” 23%. Skoro więc rzuciłeś palenie ze strachu przed rakiem płuc, to równie wiele wysiłku powinieneś włożyć w to, żeby ustrzec się przedwczesnej śmierci w wyniku zawału. W Polsce co roku około 100 tysięcy ludzi ma zawał, a około 15 tysięcy z nich umiera. Zmartwiłeś się? Błąd. Jak donosi „European Heart Journal”, depresja dwukrotnie zwiększa ryzyko zawału, lepiej więc za bardzo się nie martwić.

Prawda

Wg Państwowego Zakładu Higieny dzięki coraz lepszej dostępności specjalistycznej opieki lekarskiej odsetek śmiertelnych ofiar zawałów zmniejsza się od 20 lat o mniej więcej połowę, jesteśmy więc na dobrej drodze.

REKLAMA

Test MH: Czy masz zdrowe serce?

Plan działania

Przez całe dekady lekarze przestrzegali przed jedzeniem produktów zawierających chlesterol, w tym głównie jajek. Dziś już wiadomo, że nie tylko nie powinieneś unikać jajek, ale wręcz powinieneś jeść ich więcej. Uczeni z Tufts University odkryli bowiem, że luteina zawarta w żółtkach zmniejsza ryzyko zawału i udaru mózgu. A jeśli Ty lub ktoś w Twoim pobliżu łapie się nagle za serce, blednie i zaczyna się pocić, nie zwlekaj, tylko dzwoń po pogotowie. Wg danych Polskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych średni czas od wystąpienia objawów zawału serca do wezwania pogotowia ratunkowego to dwie godziny! Jeśli chory trafi do szpitala w ciągu godziny, jego szanse przeżycia mocno rosną.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij