Choroby, które atakują głównie mężczyzn

Te choroby nie wybroniłyby się w sądzie przed zarzutami o mizoandrię. Ty jednak możesz wybronić się przed nimi. Bądź mężczyzną, przygotuj się na walkę. I wygraj.

rak płuc, zawał serca shutterstock.com

Zawał

Według uczonych z University of Scranton trzy szklanki soku żurawinowego dziennie zmniejszają ryzyko chorób serca aż o 40%. 3 szklanki to za dużo? Wypij chociaż jedną.

REKLAMA

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak odróżnić zgagę od zawału?

Grypa 

Czujesz, że Cię bierze? Pędź do sklepu po pieczarki. Zawierają dużo selenu, który – jak donosi pismo „Annals of Nutrition and Metabolism” – pomaga zwalczyć infekcję.

Rak płuc

Nadal jest najczęstszym nowotworem facetów. 2/3 chorych to właśnie mężczyźni. Jeżeli ciągle palisz, rzuć od jutra. W przeciwnym razie ryzyko, że rak Cię udusi, rośnie od 30 do 60 razy.

Rak prostaty

Uprawiasz seks 21 razy w miesiącu? Szacun! Niestety nie? Odpal komputer i... no sam wiesz. Wg Harvard Med School taka ilość ejakulacji na miesiąc obniża ryzyko raka prostaty o 33%.

Udar

Zdradziła Cię? Odpuść. Gniew i zazdrość podnoszą ciśnienie krwi i zwiększają ryzyko udaru mózgu – donosi pismo „Personal Relationships”.

Chłoniak

Głównym czynnikiem ryzyka przy tym nowotworze jest otyłość. Ważysz za dużo? Zainteresuj się treningiem interwałowym, on najskuteczniej spala tłuszcz. 2 razy w tygodniu wystarczy.

Demencja

Już się nie złościsz na byłą? Zaproś na kawę inną. Badania Finów wykazały, że miłośnicy kawy są mniej narażeni na alzheimera niż ci, którzy unikają kofeiny. Nie lubisz kawy? Kofeinę znajdziesz też w herbacie i czekoladzie.

ZOBACZ: Jak wygrać z demencją?

Rak krtani

Oczywiście, trzeba się odwdzięczyć, ale pamiętaj, że faceci, którzy pieścili językiem więcej niż 6 partnerek, są 3 razy bardziej narażeni na wystąpienie tego nowotworu. Nie wierzysz? Sprawdź historię Michaela Douglasa.

POChP

Słyszałeś o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc? Pewnie nie, a choruje na nią co 10. facet po „40”. By jej uniknąć, odrzuć papierosy, a przynajmniej zapisz się na jogę. Regularne ćwiczenia już po 3 miesiącach wyraźnie poprawiają wydolność układu oddechowego.

Rak jelita

Banany są proste w użyciu i zawierają dużo błonnika, który chroni przed rakiem jelita. Bonus – smoothie z banana jest świetny na kaca, bo uzupełnia cukry i potas.

Zobacz również:
Z nową wersją modelu Grit X marki Polar spędziłem do tej pory 1152 godziny (z czego niemal 50 godzin stanowiły treningi biegowe, sesje na rowerze, czas w siłowni i bokserskim klubie), a mimo to wciąż nie potrafię powiedzieć o nim wszystkiego. Ta aż trudna do ogarnięcia wszechstronność jest jego największą zaletą. O wszystkich odrobinę mniej istotnych opowiem poniżej.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA