[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Ból głowy: skuteczna walka bez tabletek

Owszem, masz pod ręką setki środków przeciwbólowych i tysiące leków, ale my stawiamy raczej na naturalne rozwiązania. Sprawdź, jak pozbyć się bólu głowy bez sięgania po proszki.

Ból głowy

Raz, dwa i po bólu

Owszem, tabletki przeciwbólowe są skuteczne, ale nie są obojętne dla organizmu, no i nie zawsze masz je akurat pod ręką. Na szczęście znamy sposoby na walkę z bólem bez wizyty w aptece. 

A) Zimny okład

Zawiń w ściereczkę kostki lodu i przyłóż do bolącego miejsca. „Zimny okład przynosi natychmiastową ulgę, ponieważ zmniejsza stan zapalny mięśni i nerwów po zewnętrznej stronie czaszki” – wyjaśnia dr Robert Kaniecki, specjalista od bólów głowy z uniwersytetu w Pittsburgu. Przykładaj lód co godzinę na 10-15 minut.

REKLAMA

B) Uścisk dłoni

Nie, nie chodzi o witanie się z kumplem, chociaż towarzystwo przyjaciela może pomóc – działa tu zasada odwrócenia uwagi od bólu. Sam sobie musisz uścisnąć dłoń, a dokładniej ucisnąć jeden łatwo dostępny punkt. Palcem wskazującym i kciukiem prawej dłoni ściśnij zdecydowanie mięsień między palcem wskazującym a kciukiem lewej dłoni. Zwolnij uścisk i powtórz. Masuj tak przez 3 minuty. Tajwańscy uczeni wykazali, że akupresura szczególnie skuteczna jest w zwalczaniu bólu napięciowego.

C) Wyginaj ciało

Kolejny patent z Dalekiego Wschodu. Hinduskie badania z 2007 roku wykazały, że regularne zajęcia jogi potrafią zmniejszyć częstość ataków napięciowych bólów głowy aż o 71%. Jeśli czujesz, że głowa zaczyna ćmić, znajdź szybko w internecie jedną z tych trzech pozycji: siavasana, svastikasana lub virasana. I wygnij śmiało ciało. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij