[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Bieganie a długość życia, czyli biegiem marsz! [News MH]

No, może niezupełnie biegiem, ale jeśli zdecydowanie przyspieszysz kroku na co dzień, pożyjesz dłużej.

bieganie Uczeni z College of Podiatry wyliczyli, że człowiek w życiu pokonuje pieszo ok. 240 tysięcy km. Mógłbyś 6 razy obejść świat dookoła.
Na pewno słyszałeś, że aby żyć długo i szczęśliwie, trzeba codziennie robić około 10 000 kroków. Ba! W zeszłym roku w „Lancecie” ukazał się artykuł uczonych z University of New Mexico, z którego wynika, że optymalnym dystansem jest nie 10, a 17 tys. kroków dziennie (dla mężczyzn, dawka damska to 15 tys.). Więc teraz każdy ma w telefonie aplikację, która mu te kroki mierzy. Często mierzy także pokonany dystans. Ale tylko niewiele sprawdza, w jakim tempie chodzisz. A okazuje się, że to właśnie ono ma kluczowe znaczenie.

Przeczytaj też: Bieganie gwarancją sukcesu

REKLAMA

Australijscy uczeni wyliczyli, że jeśli przyspieszysz kroku i zamiast wlec się noga za nogą zaczniesz chodzić szybko (w tempie ok. 5-7 km na godzinę), zmniejszysz ryzyko przedwczesnej śmierci o 20%. Badacze polecają tę strategię zwłaszcza tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie spacery. Chcesz przyspieszyć kroku, ale odruchowo zwalniasz? Zacznij żuć gumę. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Waseda w Tokio zaobserwowali, że żucie gumy sprawia, iż mężczyźni zaczynają chodzić szybciej. Kobiety, o dziwo, nie.

Koniec z migrenami

Migrena to taki ból, którego żaden chory nie życzy nawet wrogowi. Nie da się normalnie funkcjonować, odpada, boli każdy dźwięk i każdy promień światła. Na domiar złego leki nie każdemu pomagają. Koszmar. A teraz uwaga – są ludzie cierpiący na migreny przewlekłe, co oznacza, że dopadają ich co najmniej 15 razy w miesiącu. Całkowita beznadzieja. Ale mamy dla nich dobrą wiadomość. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) właśnie zatwierdziła pierwszy na świecie lek na ten typ migreny. Podaje się go raz w miesiącu w formie zastrzyku. Skuteczność? Spadek liczby napadów prawie o połowę. Uff .

Leniwa niedziela

Okazuje się, że jednak można odespać zarwane noce. Wiadomo, że spanie poniżej 5 h na dobę zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci. Uczeni z uniwersytetu w Sztokholmie odkryli jednak, że u ludzi, którzy śpią tak krótko w ciągu tygodnia, ale w weekendy wysypiają się po 8-9 godzin, ryzyko wraca do normy.

Czekolada na oczy

72 – tyle procent kakao powinna mieć czekolada, którą się zajadasz, jeśli chcesz lepiej widzieć. Wg JAMA Ophtalmology po zjedzeniu ciemnej czekolady niemal natychmiast poprawia się ostrość wzroku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij