REKLAMA

Beta-alanina - cała prawda [suple bez tajemnic]

Beta-alanina to suplement, dzięki któremu szybciej dobiegniesz do piłki i wypchniesz sztangę o jeden raz więcej. Skutki uboczne? Brak. No, może zaczną swędzieć Cię uszy.

biegacz Shutterstock.com
Shutterstock.com
Swędzą mnie uszy. Czy umieram?

Jest jeszcze jeden powód, dla którego można zalecić rozkładanie dziennej dawki na raty. Po przyjęciu większej ilości suplementu (ale mieszczącej się w zalecanym spożyciu) u niektórych osób występuje dziwaczne uczucie mrowienia uszu. Określa się je mianem parestezji, ale to słowo jest jeszcze dziwniejsze niż samo uczucie, więc pozostaniemy przy zwyczajnym mrowieniu. Jeśli wystąpi to w Twoim przypadku, nie przejmuj się. Uczucie jest nieprzyjemne, ale zupełnie niegroźne. Można go uniknąć, stosując preparaty o przedłużonym uwalnianiu lub właśnie rozbijając rzadsze, większe dawki na częstsze i mniejsze. Pomóc może też spożywanie beta-alaniny wraz z posiłkiem.

Nie tylko na mięśnie

Karnozyna to związek, który ma silne działanie przeciwutleniające.

W niektórych źródłach możesz znaleźć informację, że zwiększenie aktywności karnozyny przez suplementację beta-alaniny może zmniejszać ryzyko chorób nowotworowych, a nawet przedłużać życie. Takie działanie jest teoretycznie możliwe z uwagi na wysoki potencjał antyoksydacyjny, ale musimy Cię rozczarować – nie zostało jeszcze potwierdzone w wiarygodnych badaniach.

Kupuj w ciemno

Opisy produktów obiecują prawdziwe cuda, ale wyniki badań nie są tak łaskawe. Wybierając te suplementy, możesz być pewien, że nie płacisz za marketing, tylko za efekty.

BETA-ALANINE CARNO RUSH

W opakowaniu jest 80 tabletek (każda ma 1 g beta-alaniny z dodatkiem L-histydyny HCl).

  • olimpsport.com, cena: 32,99 zł

KFD PREMIUM BETA-ALANINE

Opcja w proszku wychodzi korzystniej cenowo – opakowanie zawiera 100 porcji po 3 g.

  • sklep.kfd.pl, cena: 38,99 zł

ETIXX BETA ALANINE SLOW RELEASE

Zawiera wolno wchłanialną beta-alaninę (90 tabletek po 800 mg).

  • sportfuel.pl, cena: 130 zł
REKLAMA
STRONA 2 z 2

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA