[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Awokado - nowy sposób na walkę z efektami smogu?

Nie każdy może uciec z miasta, gdy stężenie pyłu jest za duże. Ale możesz zmniejszyć skutki wdychania smogu, na przykład jedząc awokado.

awokado Czy jest coś, czego nie potrafi to zielone cudeńko?
Awokado jest tak zdrowe, że właściwie powinno gębę wykręcać. A jednak jest inaczej – wystarczy je lekko przyprawić, żeby zamieniało się w niebo w gębie. A skoro już o niebie mowa, to właśnie wtedy, gdy błękit jest jakiś szarawy, bo w powietrzu wisi gęsta mieszanina pyłu i spalin, awokado jest Twoją doskonałą linią obrony. Jest bowiem bardzo bogatym źródłem witaminy E, która – jak ustalili uczeni z King's College w Londynie – może uchronić Twoje oskrzela i płuca przed fatalnymi skutkami wdychania smogu. W bonusie dostaniesz ochronę przed zmarszczkami. Uczeni dowiedli, że to właśnie toksyczne wyziewy miasta są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry.

Rzuć okiem na: Awokado: 3 przepisy na przekąski i guacamole

Ciąża z wanny?

Plemnik ma klawe, ale krótkie życie. Na pościeli, na dłoniach, na stole – żyje tak długo, aż ejakulat całkiem nie wyschnie. W innych okolicznościach – sprawdź poniżej.

5 dni mogą żyć plemniki w ciele kobiety. Praktycznie jednak są zdolne do zapłodnienia przez około 48 godzin po stosunku.

Kilka minut żyją plemniki w letniej wodzie. Zabija je tzw. szok osmotyczny.

Kilka sekund są w stanie przetrwać plemniki w gorącej wodzie.

Daleko od dentysty i apteki

Zgodnie z prawem Murphy'ego ząb zaczyna Cię boleć, gdy nie możesz liczyć na pomoc. Oto trzy babcine sposoby, które działają.

  1. Żuj cebulę lub czosnek kilka minut.
  2. Rozgryź goździk i umieść go przy bolącym miejscu.
  3. Namoczoną w ciepłej wodzie torebkę czarnej herbaty przyłóż do bolącego miejsca na 15 min. Ból zelżeje, a Ty będziesz mógł spokojnie poszukać stomatologa.

33 – o tyle procent wzrasta ryzyko przedwczesnej śmierci u ludzi przyjmujących antydepresanty.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij