Aplikacje trenujące mózg

W drodze do pracy zamiast bezmyślnie przesuwać memy, możesz zacząć robić coś odwrotnego - trenować umysł i stawiać mu kolejne wyzwania. Oto kilka aplikacji, które Ci w tym pomogą. 

shutterstock.com

Calm

Zakładamy, że nie trzeba Cię już przekonywać, że nasze przeciążone natłokiem informacji mózgi potrzebują od czasu do czasu odetchnąć, żeby się nie przepalić. Ta popularna aplikacja pomoże Ci się zrelaksować. Dostępnych jest ponad 100 sesji, które pomogą Ci rozładować stres, złagodzić lęk czy skupić się na czymś ważnym. Mogą to być sesje z przewodnikiem, który mówi Ci, co masz robić, jak oddychać etc., a może być zwykły szum morza. Można sobie nawet wybrać coś w rodzaju bajek na dobranoc, tyle że dla dorosłych (nie, nie w tym sensie). Wśród lektorów jest nawet Matthew McConaughey czy Stephen Fry. Nawet jeśli masz dreszcze na myśl o „medytacjach”, warto spróbować. Miesiąc jest za darmo. Dostępny na iOS i Android. Roczna subskrypcja 70 USD.

ZOBACZ: Najlepsze podcasty o motywacji do działania

AnkiDroid

 Bardzo popularna i praktyczna aplikacja do nauki słówek. Działa na doskonale znanej zasadzie fiszek. W realu fiszki to kartki ze słowami w jednym języku na jednej stronie i w drugim na drugiej. Przeglądając je potasowane, uczysz się niejako w obie strony. Ta apka pozwala wzbogacać słownictwo niemal w nieskończoność. Możesz skorzystać z talii przygotowanych przez innych użytkowników, możesz też tworzyć własne talie. Na początku wydaje się nieco mało intuicyjna, ale szybko można się jej nauczyć. A potem z nią – języka. Albo czego tylko zechcesz, a co da się przełożyć na fiszki. Darmowa na iOS i Android. W appstore szukaj Anki Mobile Flashacrds.

PRZECZYTAJ: Podcasty o psychologii

Daily Yoga

Wciąż jeszcze są faceci, którzy uważają, że joga to zajęcie wyłącznie dla kobiet. Jeśli do nich należysz, ściągnij sobie tę apkę, w której znajdziesz ponad 500 asan i dobrane do Twojego stopnia zaawansowania programy. Aplikacja bardzo sprawnie przeprowadza przez kolejne kroki – na pewno się nie zgubisz. A gdy już spróbujesz się powyginać w domowym zaciszu, może w końcu odważysz się pójść tam, gdzie są żywi ludzie i żywy nauczyciel. Bo joga jest zaskakująco fajna. Dostępna na iOS i Android. Darmowe jest tylko kilka klas, potem trzeba zapłacić.

Seconds

Nie ma co owijać w bawełnę: to po prostu najlepszy timer interwałowy do treningów HIIT, jaki mieliśmy w rękach. Aplikacja Seconds jest w stu procentach konfigurowalna. Możesz ustalać dowolne interwały w dowolnych konfiguracjach. Jeśli np. ustawisz X minut rozgrzewki, potem tabatę, a potem rozciąganie przez Y minut, zrobisz cały trening, nie patrząc na telefon, bo apka poinformuje Cię głosowo lub sygnałem (który sam ustalasz), co masz teraz robić, kiedy skończyć i kiedy zacząć kolejny etap. Apka jest dostępna na iOS i Android. Jeśli chcesz z niej korzystać wygodnie, trzeba zapłacić 23,99 zł. Ale tylko raz.

REKLAMA