[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Altruizm, filantropia, pomaganie - jak wpływają na zdrowie?

Altruizm to pomaganie komuś bezinteresownie, ale – jak się okazuje – dobra karma również wraca. Zobacz, dlaczego opłaca się być filantropem. 

Altruizm Pomagając komuś, pomagasz sobie - dosłownie.

1. Szczęście w kieszeni

Oczywiście możesz sobie podnieść poziom endorfin w siłowni, jednak możesz też zapewnić sobie dawkę szczęścia, sięgając do kieszeni. Jak donosi pismo „Science”, w mózgach ludzi, którzy przeznaczyli 100 funtów na bank jedzenia dla ubogich, uaktywniały się te same rejony mózgu, które pobudzają się w trakcie seksu albo po kresce kokainy.

2. Nigdy nie zapomnisz

W ankiecie z 2010 roku 68% wolontariuszy przyznało, że działanie dla czyjegoś dobra sprawia, że czują się zdrowsi. Przeczucie ich nie myliło. Analiza 73 badań, opublikowana w piśmie „Psychological Bulletin”, wykazała, że regularne pomaganie innym rzeczywiście zmniejsza ryzyko zachorowania na alzheimera i łagodzi objawy depresji.

REKLAMA

3. Dobre serce

Okazuje się, że określenie „mieć dobre serce” ma podwójne znaczenie. Lekarze z American Medical Association wykazali, że u ludzi, którzy przez 10 tygodni pomagali ochotniczo innym, poziom cholesterolu spada, zmniejsza się też intensywność stanów zapalnych. Największą poprawę stanu układu krążenia zanotowano u tych uczestników, którzy pomagali najbardziej.

4. Niezły w pracy

Jak donosi „Clinical Psychological Science”, ludzie, którzy robią w ciągu dnia najwięcej dobrych uczynków, najlepiej radzą sobie ze stresem zawodowym. „Nasze badanie wykazało, że drobne przysługi dla innych sprawiają, że lepiej znosimy wyjątkowo trudne, pełne napięcia dni w pracy” – mówi dr Emily Ansell z Yale University. Następnym razem to Ty robisz kawę dla wszystkich.

5. Pomocna dłoń

Po półmaratonie nogi bolą Cię tak, że ledwo chodzisz? Spręż się i zacznij pomagać tym jeszcze bardziej wyczerpanym, a ból się zmniejszy. Wedługg pisma „Science” pacjenci cierpiący na przewlekłe bóle odczuwali znaczącą ulgę, gdy po krótkim szkoleniu zaczęli pomagać innym pacjentom znajdującym się w gorszym stanie. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij