[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Alkohol: broń przeciwko cukrzycy?

Czego nie powinieneś sobie odmawiać, bo ryzykujesz zdrowiem?

piwo fot. Shutterstock
Co może być przyjemniejszego w długie zimowe wieczory niż wstąpienie w miłym towarzystwie do ciepłego, gwarnego baru na kieliszek albo kufel z procentami? A jednak – jak obserwujemy na FB, coraz więcej czytelników (i redaktorów) podejmuje w styczniu wyzwanie i odstawia alkohol w nadziei, że nic lepszego dla swojego zdrowia nie można zrobić. Cały czas się z nich nabijaliśmy, ale nie mieliśmy solidnych argumentów. Ale wreszcie wpadły nam takie w ręce.

Otóż medyczny magazyn "Diabetes" opublikował badania, sugerujące, że abstynencja jest nie tylko niepotrzebna, ale nawet może być niezdrowa. Nie wierzysz? Osoby uczestniczące w badaniu, które wypijały średnio 14 drinków tygodniowo, zredukowały ryzyko cukrzycy o 14%. Cukrzyca, jak zapewne wiesz, to choroba cywilizacyjna, przybierająca rozmiary epidemii w rozwiniętych krajach. Zachorowanie na nią zwiększa również ryzyko chorób serca oraz udaru. A teraz spróbuj zgadnąć, co jest skuteczną bronią przeciwko cukrzycy typu II? Tak, piwo.

Zwiększa ono wrażliwość na insulinę i zwalcza stany zapalne, odsuwając od Ciebie widmo regularnego przyjmowania zastrzyków. Udowodniono, że ten ochronny wpływ piwa jest mocniejszy w przypadku mężczyzn niż kobiet. Ale musimy być uczciwi: przeginanie z ilością piwa oraz piwna ciąża niweczą wszelkie dobrodziejstwa płynące z picia.

Zobacz też: Czy piwo to dobry izotonik? Jakub Mauricz odpowiada

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij