[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

6 nowatorskich powodów, by rzucić palenie papierosów

Nieważne, czy stopniowo, czy z dnia na dzień. Uczeni potwierdzają, że szanse sukcesu są takie same. Zatem nie tkwij w szponach nałogu i zrób coś dla siebie. My, w ramach wsparcia, dajemy Ci 6 zaskakujących powodów, dla których warto rzucić fajki. 

6 nowatorskich powodów, by rzucić palenie papierosów fot. IndigoLT 2015/shutterstock
1. Dłużej będziesz szczupły

REKLAMA
 

Chociaż wiadomo, że po rzuceniu palenia ludzie często tyją po parę kilogramów, to traktowanie palenia jako sposobu na utrzymanie szczupłej sylwetki jest błędem. Jak bowiem wyliczyli uczeni z Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie, ludzie, którzy palą, przybierają na wadze szybciej niż niepalący. Wniosek – nawet jeśli trochę przytyjesz po rzuceniu, to później będziesz tył wolniej niż ci, którzy nie rzucili.

2. Będziesz lepszym kochankiem

Palenie obniża poziom testosteronu, liczbę plemników w spermie a nawet ilość ejakulatu. Taaa... A teraz konkrety. Jak wylicza prof. Panayiotis Zavos z University of Kentucky, palenie odpowiada za mniej więcej połowę przypadków zaburzeń erekcji, a pary, w których mężczyzna pali, uprawiają seks dwukrotnie rzadziej niż pary niepalące. Wynik meczu? 6 do 12.

3. Będziesz bogatszy

Niemieckie badania, opublikowane w „Deutsches Arzteblatt International”, wykazały, że im więcej ludzie palą, tym niższy jest ich status społeczny. I nic dziwnego, ponieważ, jak wykazali z kolei hiszpańscy uczeni z uniwersytetu w Kartaginie, rzeczywisty koszt paczki papierosów (biorąc pod uwagę również wydatki na leczenie, krótszą emeryturę, niższą wydajność etc.) to średnio 107 euro! No, to ile wydałeś w tym miesiącu na fajki?

4. Będziesz mógł dłużej korzystać z internetu

Już dzisiaj trudno sobie wyobrazić dzień bez internetu, a za 15 lat życie bez dostępu do sieci prawdopodobnie będzie w ogóle niemożliwe. Jeśli jednak nadal będziesz palił, ryzyko, że zachorujesz na zwyrodnienie plamki żółtej (choroba, która prowadzi do ślepoty) i odetniesz się w ten sposób od internetu, telewizji i kina, rośnie nawet pięciokrotnie!

5. Będziesz weselszy

Uczeni z University of Otago zbadali grupę 1000 młodych ludzi i zauważyli, że palacze dwa razy częściej niż niepalący skarżą się na objawy depresji. Skomplikowana metodologia pozwoliła im wykluczyć odwrotną zależność, że to ludzie ze skłonnością do depresji po prostu więcej palą. Autor badania, prof. David Fergusson, mówi: „Jestem pewien, że między paleniem a depresją jest związek przyczynowo-skutkowy”.

6. Będziesz miał tyle dzieci, ile zechcesz

Jak donosi pismo „Human Reproduction”, palenie powoduje zaburzenie równowagi między dwiema protaminami odpowiedzialnymi za produkcję plemników. Co więcej, zwiększony stres oksydacyjny zwiększa też ryzyko niekorzystnych zmian w materiale genetycznym plemnika, co w skrajnych przypadkach może powodować bezpłodność lub poważne wady u dzieci. 

MH 01/2011

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij