REKLAMA

4 rzeczy, na które musisz uważać zimą

Wcale nie musisz ruszać na wyprawę zimową na biegun, żeby zima mogła Ci dokuczyć. Zobacz, jak się chronić przed jej pułapkami w domowym zaciszu.

choinka Shutterstock.com

1. Piec, kuchenka, kominek

Wcale nie trzeba mieć pieca na węgiel, żeby się zatruć. Kuchenka gazowa też potrafi zatruć, jeśli wentylacja jest niesprawna. Dlatego, jeśli masz w domu cokolwiek, co się pali, kup sobie czujnik, który ostrzeże Cię (i zbudzi!), gdy poziom CO wzrośnie.

Lubisz pobawić się w Złotą Rączkę? Rób to z głową! Oto 6 potencjalnych zagrożeń, które tylko czyhają na potknięcie w Twoim domu.

2. Odśnieżacz

W USA co roku na pogotowie zgłasza się ok. 5 tys. osób z obrażeniami spowodowanymi przez elektryczne odśnieżacze. Lekarze ostrzegają: nigdy nie oczyszczaj zapchanego wirnika ręką, nawet jeśli wyłączyłeś urządzenie z prądu. Energia zgromadzona w urządzeniu potrafi obrócić wirnik.

3. Mróz

Odmrożenia zdarzają się nie tylko w górach. Wystarczy 30 minut wystawienia gołej skóry na -10°C przy silnym wietrze, żeby pojawiły się pierwsze odmrożenia. Dlatego nigdy nie zdejmuj rękawiczek na mrozie na dłużej, a twarz osłaniaj szalikiem. Jasne, Polska to nie Syberia. Ale i tak nie warto ryzykować - oto rzetelna instrukcja obsługi mrozu dla zuchwałych.

4. Choinka

Choinka pali się jak benzyna. Największym zagrożeniem są stare, poprzecierane kable lampek choinkowych. Zrób ich przegląd i wyrzuć niesprawne, a kupując najlepiej wybierz te do wieszania na zewnątrz. One mają grubsze kable i lepsze zabezpieczenia.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA