[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

4 rzeczy, na które musisz uważać zimą

Wcale nie musisz ruszać na wyprawę zimową na biegun, żeby zima mogła Ci dokuczyć. Zobacz, jak się chronić przed jej pułapkami w domowym zaciszu.

choinka Shutterstock.com

1. Piec, kuchenka, kominek

Wcale nie trzeba mieć pieca na węgiel, żeby się zatruć. Kuchenka gazowa też potrafi zatruć, jeśli wentylacja jest niesprawna. Dlatego, jeśli masz w domu cokolwiek, co się pali, kup sobie czujnik, który ostrzeże Cię (i zbudzi!), gdy poziom CO wzrośnie.

Lubisz pobawić się w Złotą Rączkę? Rób to z głową! Oto 6 potencjalnych zagrożeń, które tylko czyhają na potknięcie w Twoim domu.

2. Odśnieżacz

W USA co roku na pogotowie zgłasza się ok. 5 tys. osób z obrażeniami spowodowanymi przez elektryczne odśnieżacze. Lekarze ostrzegają: nigdy nie oczyszczaj zapchanego wirnika ręką, nawet jeśli wyłączyłeś urządzenie z prądu. Energia zgromadzona w urządzeniu potrafi obrócić wirnik.

3. Mróz

Odmrożenia zdarzają się nie tylko w górach. Wystarczy 30 minut wystawienia gołej skóry na -10°C przy silnym wietrze, żeby pojawiły się pierwsze odmrożenia. Dlatego nigdy nie zdejmuj rękawiczek na mrozie na dłużej, a twarz osłaniaj szalikiem. Jasne, Polska to nie Syberia. Ale i tak nie warto ryzykować - oto rzetelna instrukcja obsługi mrozu dla zuchwałych.

4. Choinka

Choinka pali się jak benzyna. Największym zagrożeniem są stare, poprzecierane kable lampek choinkowych. Zrób ich przegląd i wyrzuć niesprawne, a kupując najlepiej wybierz te do wieszania na zewnątrz. One mają grubsze kable i lepsze zabezpieczenia.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij