[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

3 pary produktów, których nigdy nie należy łączyć

Z pewnymi rzeczami jest jak z kobietami i facetami – niektóre do siebie zupełnie nie pasują.

grejpfrut fot. Shutterstock
Kava kava + alkohol

Ekstrakt z kavy kavy, rośliny spokrewnionej z pieprzem, jest uznawany za środek łagodzący stres i redukujący agresję. Jednakże zawarte w nim kavalaktony działają na te same receptory, na które działa alkohol. Jeśli wypijesz jedno i drugie, obie substancje wzajemnie wzmocnią swoje działanie, a Ty, zamiast się zrelaksować, możesz wprowadzić się w stan podobny do upojenia alkoholowego.

Cytrusy + szczoteczka do zębów

Grejpfruty, pomarańcze itp. zawierają kwasy, które gwałtownie obniżają pH jamy ustnej, co osłabia szkliwo na zębach. Zdaniem niektórych naukowców, szczotkowanie zębów zaraz po zjedzeniu tych owoców osłabia jeszcze bardziej tę ochronną warstwę zębów. Radzą odczekać co najmniej 30 min, by poziom pH w ustach wrócił do normy, a do zębów wraz ze śliną dotarły minerały służące odbudowaniu szkliwa.

Grejpfruty + leki na alergię

Sok z grejpfrutów powoduje, że feksofenadyna – główny składnik wielu leków łagodzących objawy sezonowych alergii – jest niemal zupełnie nieskuteczna. Najnowsze badania dowiodły, że szklanka soku z grejpfrutów może nawet przez 24 godziny blokować w jelitach działanie enzymów potrzebnych do strawienia i wchłonięcia tego leku.

Zobacz też: Dieta MH: te produkty łącz na zdrowie

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij