3 niebezpieczeństwa, które czyhają na Ciebie w łazience

Ostrożnie w łazience! Jak mówią statystyki, to najniebezpieczniejsze miejsce w domu. Oto trzy zabiegi higieniczne, przy których warto zachować ostrożność.  

płukanie ust Shutterstock.com
Shutterstock.com

1. Płukanie ust

Jesteś fanem miętowej świeżości? Nie mamy dla Ciebie dobrych wiadomości. Zbyt częste i zbyt intensywne korzystanie z płynów do płukania ust może prowadzić do martwicy dziąseł. Jeśli do tego dopuścisz, Twoja paszcza będzie wydawała zapach sto razy gorszy od tego, który starałeś się zamaskować. Pamiętaj, że płyn do płukania ust jest jak dobra whisky – w małych ilościach świetna, ale nie wypija się całej butelki za jednym posiedzeniem. Poza tym, jest jeszcze guma do żucia, co nie? 

2. Kąpiel

Poślizgnięcie na mokrej podłodze jest jedną z najczęstszych przyczyn nieszczęśliwych wypadków w domu, często bardzo poważnych, bo związanych z urazami głowy i kręgosłupa. Nie ryzykuj i jeżeli ciągle nie masz przed wanną (prysznicem) dywanika antypoślizgowego, kup go jeszcze w tym tygodniu. Do samej kabiny prysznicowej możesz sprawić sobie gumową matę. Odejmuje nieco punktów za styl, ale daję stuprocentową pewność, że lądowanie będzie z telemarkiem.

Łazienka nie jest jedyna. Oto 6 potencjalnych zagrożeń, które czają się na Ciebie w Twoim własnym domu...

3. Usuwanie włosów z nosa

Po pierwsze, wyrywanie włosów z nosa paznokciami może przenieść tam zarazki, których miliony są pod paznokciami właśnie. Po drugie, usuwanie włosów pęsetą też jest niebezpieczne, ponieważ pozostawia „dziury” po wyrwanych cebulkach, które są bardzo podatne na infekcję. Najbezpieczniejsza jest elektryczna maszynka do wycinania, a nie wyrywania włosów z nosa. Spraw sobie trymer - taki z wymiennymi końcówkami. Można je kupić w bardzo przystępnych cenach, a załatwisz nimi wiele kwestii związanych goleniem.

Sprawdź: Oto 7 sposobów na lepsze golenie.

REKLAMA