Penis - 10 znanych i nieznanych faktów

Penis jest wdzięcznym tematem spotkań przy piwie. Interesują się nim ci, którzy go mają, i te, które go nie posiadają. Ale jak długo można się przerzucać starymi, dobrze znanymi dowcipami i informacjami? Oto garść zupełnie nowych faktów.

sushi 2008/shutterstock.com
fot. © sushi 2008/shutterstock.com

Nie wszystkie podane poniżej informacje o Twoim najlepszym przyjacielu penisie są Ci niezbędnie potrzebne do życia, ale przeczytaj je uważnie i zapamiętaj, bo na pewno pozwolą Ci zabłysnąć w towarzystwie:

Przeciętny męski orgazm trwa zaledwie 6 sekund

U kobiet orgazm trwa średnio aż 23 sekundy. I gdzie tu sprawiedliwość? Jeśli kobiety naprawdę chcą równouprawnienia, dlaczego nie zadbają, żeby na każdy ich orgazm przypadały cztery nasze?

Obrzezany napletek na penisie może być zrekonstruowany

Ruchoma skóra na penisie jest naciągana na jego koniuszek i przymocowywana taśmą. Następnie lekarze nakładają plastikowe obręcze, kapturki i odważniki. Całkowita rekonstrukcja może jednak zabrać cale lata. Na szczęście w Polsce "odkręcać" pochopne decyzje rodziców muszą naprawdę nieliczni.

Penis shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Mężczyzna może sam sobie zrobić fellatio

Tylko jeden mężczyzna na czterystu jest wystarczająco wygimnastykowany, żeby samodzielnie sprawić sobie przyjemność ustami. Trudno powiedzieć, czy jest im czego zazdrościć.

Istnieją dwa rodzaje penisów

Niektóre rozszerzają i wydłużają się w czasie erekcji - nazywa się je "niespodziankami". Inne wydają się duże również bez wzwodu i w czasie erekcji ich wymiary nie powiększają się znacząco; te nazywamy "pokazowymi".

Penis shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Penis - niespodzianka

79% mężczyzn natura obdarzyła "niespodziankami", a 21% - "pokazowymi" - wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Men's Health.

Średni czas trwania stosunku seksualnego

Stosunek trwa średnio 2 minuty i 50 sekund, jednak kobietom wydaje się, że trwa 5 minut i 30 sekund - wyliczyli niemieccy uczeni. Powstaje pytanie: jesteśmy tacy dobrzy, czy tacy słabi?

Penis shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wielkość penisa ma znaczenie

Chociaż kobiety zarzekają się, że nie, to jednak w pewnym względzie ma. Okazuje się, że m dłuższy penis, tym większe szanse na skuteczną rywalizację ze spermą mężczyzny, z którym niedawno spała Twoja partnerka. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy ze State University of New York, którzy na szczęście do swoich badań używali sztucznych penisów. Ale jeśli nie zależy Ci przesadnie na rywalizacji w tym wyścigu, możesz przestać się przejmować rozmiarem.

Kto miał najwięcej kochanek na świecie?

Właścicielem najbardziej zapracowanego penisa świata był zapewne panujący w Tongo król Fatefehi, który w latach 1770-1784 pozbawił dziewictwa 37 800 kobiet, co daje 7 dziewic na dzień, a może na noc. To się nazywa "król życia".

Ładni mają lepsze nasienie

Świat nie jest sprawiedliwy. Przystojni mężczyźni mogą być obdarzeni silniejszą spermą. Hiszpańscy naukowcy pokazali kobietom zdjęcia mężczyzn, którzy mieli dobrą, średnią i beznadziejną spermę, i poprosili o wskazanie najprzystojniejszych. Panie najczęściej wybierały mężczyzn z najlepszą spermą.

Wytrysk bez mózgu

Wcale nie potrzebujemy mózgu, aby mieć wytrysk. Sygnał wychodzi z rdzenia kręgowego. Niestety, znalezienie i zdobycie żywego powodu tego wszystkiego może zająć wiele godzin głębokich przemyśleń.

MH 09/2006

REKLAMA