Z jaką prędkością wyprzedzać na drodze?

Możesz to robić tak, jak dotychczas, czyli na wyczucie. Ale dlaczego by nie skorzystać z rad Marka Roberta, byłego inżyniera NASA?

wyprzedzanie autem fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Sprawa wydaje się prosta. Włączasz kierunkowskaz, przyspieszasz i wjeżdżasz na przeciwległy pas ruchu. Mija chwila, wyprzedzasz i wracasz na właściwą stronę drogi. Tyle teorii, bo w praktyce doskonale wiesz, że czasami serce zaczyna bić mocniej, gdy auto z naprzeciwka robi się coraz większe, a Ty nie masz gdzie uciec.

REKLAMA

Zatem jak zabrać się do rzeczy? Najlepiej gdybyś miał przed sobą 30 metrów asfaltu. Takiego, na którym wszystko widać jak na dłoni, bez żadnych górek czy zakrętów. Jeśli chodzi o prędkość, dobrze by było, gdybyś wykręcił 32 km/h więcej niż zawalidroga.

Z jednej strony będziesz w stanie bez problemu zapanować nad autem, z drugiej – na przeciwległym pasie ruchu spędzisz tylko 3,3 sekundy. Ten czas wydłuża się dwukrotnie, jeżeli zaczniesz wyprzedzać z prędkością 16 km/h. Nie wspominając już o około 10 km/h, które sprawią, że pod prąd będziesz jechał niemal przez 13 sekund!

Teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, czy uda Ci się to wszystko tak dokładnie obliczyć, gdy usiądziesz już za kółkiem. Możesz być spokojny. Wlokąc się za ślimakiem, trzy razy nauczysz się na pamięć, z jaką prędkością jedziecie, i ocenisz, czy jesteś w stanie bez problemu dodać do tego 32 km/h. Powodzenia i bezpiecznej podróży!

wyprzedzanie autemfot. Shutterstock
fot. Shutterstock

wyprzedzanie autemfot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Zobacz również:
Serio. Taka domowa krioterapia może sprawić, że podczas próby z ciężarem maksymalnym Twoje nogi okażą się silniejsze i dasz sobie radę z większym ciężarem niż normalnie. Wystarczy zaledwie kilka minut, sprawdź sam. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA