[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Z jaką prędkością wyprzedzać na drodze?

Możesz to robić tak, jak dotychczas, czyli na wyczucie. Ale dlaczego by nie skorzystać z rad Marka Roberta, byłego inżyniera NASA?

wyprzedzanie autem fot. Shutterstock
Sprawa wydaje się prosta. Włączasz kierunkowskaz, przyspieszasz i wjeżdżasz na przeciwległy pas ruchu. Mija chwila, wyprzedzasz i wracasz na właściwą stronę drogi. Tyle teorii, bo w praktyce doskonale wiesz, że czasami serce zaczyna bić mocniej, gdy auto z naprzeciwka robi się coraz większe, a Ty nie masz gdzie uciec.

Zatem jak zabrać się do rzeczy? Najlepiej gdybyś miał przed sobą 30 metrów asfaltu. Takiego, na którym wszystko widać jak na dłoni, bez żadnych górek czy zakrętów. Jeśli chodzi o prędkość, dobrze by było, gdybyś wykręcił 32 km/h więcej niż zawalidroga.

Z jednej strony będziesz w stanie bez problemu zapanować nad autem, z drugiej – na przeciwległym pasie ruchu spędzisz tylko 3,3 sekundy. Ten czas wydłuża się dwukrotnie, jeżeli zaczniesz wyprzedzać z prędkością 16 km/h. Nie wspominając już o około 10 km/h, które sprawią, że pod prąd będziesz jechał niemal przez 13 sekund!

Teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, czy uda Ci się to wszystko tak dokładnie obliczyć, gdy usiądziesz już za kółkiem. Możesz być spokojny. Wlokąc się za ślimakiem, trzy razy nauczysz się na pamięć, z jaką prędkością jedziecie, i ocenisz, czy jesteś w stanie bez problemu dodać do tego 32 km/h. Powodzenia i bezpiecznej podróży!

fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij