REKLAMA

Wyprawa rowerowa: jak się spakować i co zabrać?

Do dyspozycji masz trzy główne rodzaje toreb: na kierowicy, w ramie i pod siodełkiem. Możesz też kupić małe torebki na górną rurę.

akcesoria rowerowe fot. Producenci
fot. Producenci
Kierownica

Dostęp do mocowanego na niej wodoodpornego worka jest trudny, więc najlepiej zapakować do niego sprzęt biwakowy, po który nie będziesz musiał sięgać w czasie jazdy: namiot, śpiwór, materac czy odzież obozową.

Rama

Można wpasować w nią dużą trójkątną torbę albo mniejszą, pod górną rurą (jak na rysunku). To miejsce na ciężkie rzeczy, po które sięga się w ciągu dnia: kuchenkę, naczynia, jedzenie, narzędzia serwisowe, pompkę czy dętkę.

Siodełko

Torba pod siodełkiem (łatwiej sięgnąć do niej niż do worka na kierownicy) to dobre miejsce na ubrania oraz pozostałe jedzenie, a także całą resztę większego bagażu, który nie zmieścił się w pozostałych torbach.

Torebki na górnej rurze

Nie ma ich na rysunku i nie są niezbędne, ale mogą stanowić uzupełnienie całego systemu. To najbardziej poręczne miejsca, więc możesz do nich zapakować aparat fotograficzny, telefon, powerbank czy portfel.

Bidony

Jeśli pozwala na to konstrukcja torby montowanej w górnym trójkącie, włóż je w tradycyjne koszyki. Jeżeli zaś całe miejsce wypełnia torba, powinny wylądować pod dolną rurą lub na widelcu (dostępne są specjalne mocowania).

REKLAMA

REKLAMA

akcesoria rowerowe fot. Producenci
fot. Producenci
Kluczem do jej sukcesu jest lekki i godny zaufania sprzęt. Oto propozycje warte targania nawet na koniec świata.

Kuchenka

Model Windburner firmy MSR to niezwykle poręczne urządzenie, które zajmuje minimum miejsca: pakuje się razem z kartuszem na gaz do pojemnika na wodę. Całość waży zaledwie 432 g i pozwala zagotować 1 litr wody w czasie poniżej 3 minut. Przetestowane na własnej skórze!

skalnik.pl, 524,93 zł

REKLAMA

akcesoria rowerowe fot. Producenci
fot. Producenci
Koszulka

Wełna merino jest nieoceniona w czasie minimalistycznych wyjazdów. Można nosić ją przez kilka dni i nie będzie śmierdzieć, choćbyś codziennie przepacał ją kilka razy. Do tego jest leciutka i świetnie izoluje, nawet gdy jest mokra. Polecamy Model Aero SS Crewe firmy Icebreaker.

skalnik.pl, 194,93 zł

REKLAMA

REKLAMA

akcesoria rowerowe fot. Producenci
fot. Producenci
Kurtka

Wieczorne biwaki bywają chłodne, zwłaszcza w wysokich górach. Dlatego musisz mieć ze sobą ciepłą i lekką kurtkę. Proponujemy model ze sztucznym wypełnieniem Primaloft, który nie boi się wilgoci i będzie Cię chronić przed chłodem, nawet gdy zamoknie – Salewa Ortles Hybrid 2 PRL.

polarsport.pl, 699,90 zł

REKLAMA

akcesoria rowerowe fot. Producenci
fot. Producenci
Torby

Triglav Bikepacking to polska firma, która oferuje produkty na najwyższym światowym poziomie. Możesz sięgnąć po ich standardową ofertę, do której należy np. torba podsiodłowa Samurai, albo zamówić coś idealnie dopasowanego do Twojej ramy.

facebook.com/triglav.bikepacking, 375 zł

Produkty z kategorii: spodenki rowerowe znajdziesz w sekcji MH Zakupy: spodenki rowerowe z wkładką

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA