Triathlonowa czołówka walczy w Polsce

Już w najbliższą niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu ponad 120 zawodników stanie do walki w zawodach Pucharu Europy w Triathlonie. Wśród ponad 120 twardzieli z całego świata wystartują olimpijczycy z Pekinu i czołówka światowego rankingu.

Międzynarodowa Unia Triathlonu już po raz czwarty przyznała Kędzierzynowi-Koźlu, zwanemu stolicą polskiego triathlonu, organizację tej prestiżowej imprezy. Działacze ITU podjęli taką decyzję głównie dlatego, że w ocenie zawodników z całego świata, polskie zawody Pucharu Europy są wzorowo i profesjonalnie przygotowane. Potwierdzają to też kibice, którzy każdego roku tłumnie obserwują zmagania wyczynowców.

Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Na Odrze, gdzie triathloniści rozpoczną swoje zmagania, pojawiły się już wielkie kolorowe boje, co oznacza, że trasa pływacka jest już prawie gotowa. Przez ostatnie dwa dni wspólnymi siłami przygotowywali ją pracownicy MOSiR, straży miejskiej oraz triathlonowy weteran z Kędzierzyna-Koźla, Stanisław Zajfert, był czołowy zawodnik kadry Polski Weteranów, który z pewnością chętnie wziąłby udział w niedzielnych zawodach.

Triathloniści walczyć będą na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu). Wśród 123 zgłoszonych do udziału w zawodach śmiałków, z czego aż 46 uczestników to kobiety, na linii startu pojawią się m.in. olimpijczycy z Pekinu, zawodnicy i zawodniczki z pierwszej dziesiątki rankingu światowego, zwycięzcy poprzednich edycji Pucharu Europy - Vendula Frintova z Czech, Andriy Glushchenko z Ukrainy, Youlian Malyshev i Igor Sysoev z Rosji oraz aktualna liderka Pucharu Europy Czeszka Radka Vodickova i Henryk De Villiers z RPA, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata w Vancouver w 2008 roku.

Men's Health jest patronem medialnym zawodów.

Więcej informacji na temat imprezy pod adresem www.triathlon.org.pl

MH

Zobacz również:
REKLAMA